Drodzy użytkownicy

Doceniamy zaangażowanie tak wielu z Was w redagowanie i rozwijanie zasobu wiedzy zgromadzonej na naszym forum. Korzystanie z tego zbioru historii, wspomnień, opisów, fotografii jest jednak możliwe tylko pod warunkiem opłacenia należności za utrzymanie serwera na którym gromadzone są dane. Zwracamy się do Was z prośbą o drobne nawet wpłaty, które pozwolą nam utrzymać i rozwijać witrynę. Wtedy będziemy mogli dalej wspólnie cieszyć się z odkrywania naszej ojczyzny, a na pewno nie zabraknie miejsca na przechowywanie kolejnych informacji.

Jeśli uznacie za słuszne wesprzeć forum wpłatą wg własnego uznania i możliwości, będziemy jako administratorzy forum i strony internetowej bardzo wdzięczni.
Informacje niezbędne do dokonania płatności:

Odbiorca: Stowarzyszenie TRADYTOR
Nr konta: 68 2130 0004 2001 0554 6429 0001
Tytuł płatności: Składka na serwer

Z góry dziękujemy i zachęcamy do aktywnego korzystania z naszej wspólnej kopalni wiedzy.

Znaleziono 2 wyniki

autor: kiedros
sob sty 08, 2011 9:31 pm
Forum: Genealogia i heraldyka
Temat: Zagadkowy herb
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9229

Re: Zagadkowy herb

To jest pochodna od herbu Kotwica i Kotwicz, przypisanemu do jednego człowieka, w tym przypadku opata Jakuba. Te dwa znaki herbowe zostaly połączone w jeden symbol w odniesieniu do zasług którymi zostały nagrodzone.
autor: kiedros
sob sty 08, 2011 8:35 pm
Forum: Genealogia i heraldyka
Temat: Jaki to herb?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7258

Re: Jaki to herb?

Wychodzi na to, że zarówno dziewiętnastowieczni jak i współcześni "ilustratorzy" herbów mają podobne wyobrażenie o wyglądzie lamparta, co utwierdza mnie w przkonaniu, że gdzieś został popełniony błąd. Witam ! To jest tarcza herbowa z herbem Lew I, nie ma żadnej pomyłki, tylko trzeba w tym przypadku...

Wyszukiwanie zaawansowane