Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Nowa lektura o lotnictwie i o radiotechnice lotniczej :D !!!

Awatar użytkownika
gruzin85
Moderator lokalny
Posty: 276
Rejestracja: pt lis 06, 2009 8:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nowa lektura o lotnictwie i o radiotechnice lotniczej :D !!!

Postautor: gruzin85 » ndz mar 07, 2010 8:33 pm

Polska radiotechnika lotnicza 1918-1939
Autorzy: K. Chołoniewski, J. Koszewski[/b]

Pierwsza tak pełna praca podejmująca temat łączności radiowej w lotnictwie polskim. Autorzy omówili pionierskie lata rozwoju łączności radiowej w okresie I wojny światowej, historię prac nad radiotechniką w lotnictwie polskim z uwzględnieniem opisów poszczególnych radiostacji pokładowych zaprojektowanych i produkowanych w Polsce do 1939 r. Autorzy dokonali także porównania polskich radiostacji pokładowych z podobnymi produkowanymi w Europie oraz w USA. Została opisana również baza naukowo-badawcza, jej dorobek i wkład w rozwój radiotechniki w nowo odrodzonym państwie polskim! Pozycja jest bogato ilustrowana zdjęciami, rysunkami i schematami ideowymi radiostacji, a także mapami przedstawiającymi organizację obrony przeciwlotniczej Warszawy we wrześniu 1939 r.

Gorąco polecam tę lekturę wszystkim radioamatorom i pasjonatom lotnictwa przedwojennego!

Pierwsza strona okładki:
Obrazek
Kompanja Brus >>> Kocham Polskę! Kochaj ją i Ty! :-)

Wróć do „Lotnictwo wojskowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości