Strona 1 z 1

Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: sob maja 11, 2013 3:23 pm
autor: bobola
Na wiosennym spacerze można zrobić zdjęcia, kwitnącym: drzewom, krzewom i całkiem małym roślinkom.

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: wt maja 14, 2013 10:02 pm
autor: Jacek&Agatka
Czy druga fotografia to czasami nie grusza?

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: śr maja 15, 2013 8:07 am
autor: bobola
Jacek&Agatka pisze:Czy druga fotografia to czasami nie grusza?
Gruszę też brałem pod uwagę ale w końcu postawiłem na jabłoń. Agato chyba masz rację. :ok:

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: sob maja 25, 2013 3:18 pm
autor: bobola
Za oknem plucha, siedzę przy kompterze, słucham piosenek, które były przebojami przed pół wiekiem, to były czasy :!:
Właśnie zjadłem pyszny obiad ugotowany przez żonę, mogę więc spokojnie wysłać kolejne zdjęcia wiosennych kwiatków spotkanych przed kilku dniami :)

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: sob maja 25, 2013 9:55 pm
autor: Jacek&Agatka
Oj Bobola, ale mi podniosłeś ciśnienie :D
Twoja śnieguliczka na zdjęciu to jak najbardziej... tawuła, w dodatku chyba ożankolistna - ma tyle białego kwiecia, że listki prawie zasłonięta. Snieguliczka ma zupełnie inne typy kwiatów.
Zaś tawuła na Twoim kolejnym zdjęciu to ... tamaryszek kwitnący na różowo...

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: ndz maja 26, 2013 7:09 am
autor: bobola
No to potwierdza się przysłowie, że człowiek uczy się całe życie. Dzięki za sprostowanie moich błędów wynikających z luk w pamięci. które starałem się zapełnić tym co zobaczyłem w guglach i źle dopasowałem :oops:
Już poprawiłem babole :)

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: ndz maja 26, 2013 10:32 am
autor: bobola
Agato.Mam wyrzuty sumienia z powodu Twojego ciśnienia, które spowodowałem. Wiem, że lubisz opowieści sięgające dawnych lat, więc na uspokojęnie opowiem historię nietypowego, bo żywego blisko czterdziestoletnigo artefaktu.
Tym żywym zabytkiem jest doniczkowy kwiat zwany hoją lub woskownicą. Wychodowałem ją z "kradzionego" pędu z mojego ówczesnego miejsca pracy, rosnąca tam hoja była rozpięta na połowie ściany biura. Mój kwiatek ładnie rósł (bo był kradziony) :mruga: . W 75 r. ub. wieku zamieszkaliśmy w Płocku razem z przywiezionymi kwiatkami: fikusem, drzewkiem szczęścia, kolekcją kaktusów oraz hoją, która jako jedyna nadal rośnie i kwitnie. Jednak kwitnąć zaczęła dopiero po 10 latach gdy znalazłem dla niej dobre miejsce w kącie wschodniego okna. Hoja to kwiat lubiący mieć święty spokój, nie lubi przesadzania, przycinania, przestawiania, czyli "patrz na mnie nie rusz mnie" ale ja tego początkowo nie wiedziałem. Piękne kwiatowe baldachy też pięknie pachną wieczorem, wadą jest intensywność aromatu, bo gdy jednocześnie kwitnie wiele baldachów zapach jest męczący.
Moja hoja jest już bardzo leciwa ale chyba jeszcze trochę wytrzyma, ma też potomstwo, które rozdawałem w dobre ręce rodziny i znajomych.

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: ndz maja 26, 2013 9:42 pm
autor: Jacek&Agatka
Oj tam, oj tam, mniejsza o moje ciśnienie :D
Co do woskownic. Miałam jeden bardzo wiekowy egzemplarz,, który wiele lat temu zmarł smiercią naturalną. Na olsztyńskiej stancji ok. 2000 roku moja mama rąbnęła "kawałek" hoi. Mamy ją do dzisiaj. Zakwitła pierwszy raz dopiero rok temu... Miała raptem jeden baldach. Za to w tym roku (po dwóch latach stania na oknie od wschodu - wcześniej stała w pokoju południowym - i wedle zasady nie tykaj mnie - możesz podnieść doniczkę przy wycieraniu kurzu) zakwikła! W tej chwili ma 15 baldachów, dwa juz opadły zaczernione. A zapach wieczorem jest nieziemski, wprost duszący, ale słodki zarazem. O klejącym się parapecie od słodkich kropelek spadających z pojedynczych kwiatków nie wspomnę...

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: ndz maja 26, 2013 9:45 pm
autor: Jacek&Agatka
P.S. Krzyżyk, który pojawił się na fotografii, to pamiątka rodzinna. Jest tak stary, że nikt nie pamięta skąd i kiedy pojawił się w mojej rodzinie. Położyłam go tam, żeby nas pilnował. Hoja zakwitła zanim położyłam krzyżyk.

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: sob cze 01, 2013 11:13 am
autor: bobola
Tym razem wiosenne kwiatki, rosnące koło domu. :) A wśród nich: jabłonki, bez, niezapominajki, mleczowy trawnik :)

Re: Wiosenne kwiaty i kwiatuszki

: śr cze 05, 2013 1:39 pm
autor: bobola
Koło domu ładnie kwitną robinie, potocznie nazywane akacją. Niestety ostatnie burze złamały koronę kwitnącej różowo robinii lepkiej.
Topola, właśnie zaczęła produkować nasionka zapakowane w watę i dlatego koty latają mi po mieszkaniu :mruga: