Willa Edwara Gierka w lasach spalskich

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
Margos
Posty: 330
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:56 am
Lokalizacja: Łódź,Staňkov (okres Domažlice) Czech Republic

Re: Willa Edwara Gierka w lasach spalskich

Postautor: Margos » śr kwie 01, 2009 8:53 pm

Nie byłem, będę musiał odwiedzić relikt przeszłości.....
Obrazek
Awatar użytkownika
tete
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 760
Rejestracja: pt mar 13, 2009 10:37 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Willa Edwara Gierka w lasach spalskich

Postautor: tete » śr kwie 15, 2009 7:25 am

avecezar pisze:Dziwne, że nikt z naszych obecnych dygnitarzy nie przejął tej willi..
Myślę, że powód jest jeden i podstawowy, nowa władza nie chciała w prosty sposób dawać do zrozumienia że w gruncie rzeczy chodzi jej o to samo co poprzedniej. Poprawność polityczna nakazała wybudować nowe wille. Mnie dziwi tylko, że nikt nie wpadł na pomysł by zrobić tam muzeum socrealizmu.
Być rządzonym oznacza, pod pretekstem dbałości o dobro ogółu być zmuszanym do płacenia
Być rządzonym oznacza być uciskanym okradanym, oszukiwanym, drenowanym, represjonowanym
Taka jest władza, taka jest jej sprawiedliwość,
Taka jest władza, taka jest jej moralność.

(c) SS20 aka Dezerter
Obrazek
Awatar użytkownika
wupasek
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 12, 2009 3:50 am

Re: Willa Edwara Gierka w lasach spalskich

Postautor: wupasek » pt cze 12, 2009 3:59 am

w bunkrze w Konewce bywam od ok. 6 lat ale dopiero tydzien temu dowiedzialem sie o tej willi :(
zaciekawila mnie jej budowa i historia ale niewiele mozna znalezc w necie
ma ktos moze informacje/zdjecia dotyczace tej posiadlosci w czasach jej swietnosci?
wiadomo komu i w jakich celach tak naprawde sluzyla? kiedy zostala wybudowana itp itd ?

a co najwazniejsze - czy ktos moze mi powiedziec kiedy zostala ona porzucona i zaczela chylic sie ku upadkowi?

wyczytalem, ze w latach 80-tych przejal ja LOT a pozniej porzucil (z jakich powodow? duze koszty czy cos innego?)
widac ze byla troche unowoczesniona/przebudowana w niezbyt odleglej przeszlosci i zastanawia mnie jak mozna bylo o czyms takim zapomniec
Awatar użytkownika
Ezy.Ryder
Posty: 234
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:58 am
Lokalizacja: Izabelin

Re: Willa Edwara Gierka w lasach spalskich

Postautor: Ezy.Ryder » czw sie 13, 2009 11:49 am

Ponoć Edward przyjmował tam dygnitarzy innych państw takich jak Honecker i tak dalej.
Teraz obiekt niszczeje gdyż przejęły go lasy państwowe jak wiele innych w Polsce, wojsko po prostu oddało cześć terenów które kiedyś sobie po prostu zajęli. Obiekt znalazł się na terenie objętym ochroną i teoretycznie nie wolno tam wjeżdżać autem. Słyszałem że byli chętni aby ten obiekt wydzierżawić ale lasy państwowe wydają nie być zainteresowane, po prostu postawili takie warunki że każdy sobie odpuścił. W efekcie ten relikt komunizmu jest dewastowany. Widać tam jeszcze ślady dawnej świetności, piękny okaz jodły kalifornijskiej, dorodne cisy a z tyłu zdziczały sad świadczą o tym że zadbano nawet o otoczenie willi. Jakby od tyły znajduje się taras czy jak to nazwać z którego rozciąga się widok na polanę. Słyszałem że owa polana była niegdyś oświetlona i zaganiano na nią zwierzynę, a towarzysze mieli cel jak na strzelnicy, takie to polowanie się tam odbywały.

Wróć do „Budynki mieszkalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości