Drodzy użytkownicy

Doceniamy zaangażowanie tak wielu z Was w redagowanie i rozwijanie zasobu wiedzy zgromadzonej na naszym forum. Korzystanie z tego zbioru historii, wspomnień, opisów, fotografii jest jednak możliwe tylko pod warunkiem opłacenia należności za utrzymanie serwera na którym gromadzone są dane. Zwracamy się do Was z prośbą o drobne nawet wpłaty, które pozwolą nam utrzymać i rozwijać witrynę. Wtedy będziemy mogli dalej wspólnie cieszyć się z odkrywania naszej ojczyzny, a na pewno nie zabraknie miejsca na przechowywanie kolejnych informacji.

Jeśli uznacie za słuszne wesprzeć forum wpłatą wg własnego uznania i możliwości, będziemy jako administratorzy forum i strony internetowej bardzo wdzięczni.
Informacje niezbędne do dokonania płatności:

Odbiorca: Stowarzyszenie TRADYTOR
Nr konta: 68 2130 0004 2001 0554 6429 0001
Tytuł płatności: Składka na serwer

Z góry dziękujemy i zachęcamy do aktywnego korzystania z naszej wspólnej kopalni wiedzy.

Ratusz w Zamościu (woj. lubelskie)

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
mazurqas
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:37 pm
Kontakt:

Ratusz w Zamościu (woj. lubelskie)

Postautor: mazurqas » ndz lut 16, 2014 3:46 pm

Ratusz z 52 metrową wieżą zegarową stoi w północnej części rynku. Jego budowę rozpoczęto w 1591 r., a zaledwie po kilku latach rozpoczęły się pierwsze przebudowy. Ogromne dwuskrzydłowe schody dostawiono prawie po dwóch wiekach od momentu budowy.
W okresie letnim w samo południe z wieży grany jest hejnał, co ciekawe tylko na trzy strony świata. Ratusz do dziś pełni pierwotną rolę mieszcząc biura władz miejskich. Nad wejściem do Urzędu Miasta znajduje się herb miasta z jego patronem św. Tomaszem.
Zdjęcia:

Wróć do „Ratusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość