Wieża ciśnień Łódź-Olechów

Moderatorzy: UBOOT, zbyszekg9

andzia

Wieża ciśnień Łódź-Olechów

Postautor: andzia » śr maja 20, 2009 10:04 pm

Ta piękna wieża stoi 500 metrów od mojego domu. Korzystając z wiosennej aury wybrałam się z juniorem na spacerek - do wieży.O dziwo jeszcze nie została zdemolowana,cegły się z niej nie sypia, posiada nawet niezbyt zniszczone drzwi. Ta wieża wodna powstała podczas II Wojny Światowej. Została wzniesiona przez Niemców wraz z gigantyczną stacją rozrządową, parowozownią oraz całym zespołem urządzeń trakcyjnych. Jest to jedna z trzech tego typu konstrukcji zbudowanych przez Dyrekcję Kolei Rzeszy w Poznaniu .
Pozostałe dwie takie wieże powstały w Koninie i Inowrocławiu . Konstrukcje te miały jeden żelbetowy zbiornik płaskodenny o pojemności 500 m3. Stacja istnieje do dzisiaj,firma Cargo ma w niej miejsce napraw taboru kolejowego,a wieża służy jako maszt dla anten do bezprzewodowego internetu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margos
Posty: 330
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:56 am
Lokalizacja: Łódź,Staňkov (okres Domažlice) Czech Republic

Re: WIEŻA CIŚNIEŃ ŁÓDŹ -OLECHÓW

Postautor: Margos » pn maja 25, 2009 10:52 am

Bardziej byłbym skłonny stwierdzić, że nad stanem wieży czuwa firma która umieściła tam swoje anteny, bo widząc w jakim stanie jest np;skansen kolejnictwa w Zduńskiej Woli to wątpię żeby to PKP dbało o stan tej budowli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Teli
Posty: 34
Rejestracja: wt lut 16, 2010 11:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieża ciśnień Łódź-Olechów

Postautor: Teli » pt cze 18, 2010 10:25 pm

Bardzo ładna nasza wieża. Ostatnio, jak tam byłem, anten jeszcze nie było. Na torach postojowych stał sznur "Gagarinów", czekających na złomowanie..
HOP DO DZIURY!

Wróć do „Wieże ciśnień”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości