Most trzech historycznych ziem

Moderatorzy: UBOOT, zbyszekg9

Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Most trzech historycznych ziem

Postautor: bobola » ndz sie 17, 2014 1:41 pm

Gdy ostatnio robiłem zdjęcia nowego mostu na Skrwie Prawej, uchodzącej w tym miejscu do Wisły, uświadomiłem sobie, że most stoi w historycznie ważnym miejscu! To o nim, wierszem napisał barokowy poeta Sebastian Fabian Klonowic. W poemacie Flis opisał swe wrażenia ze spływu z flisakami po Wiśle. Mnie zainteresował krótki fragment, który cytuję.
"A Tu trzy ziemie zeszły się klinami,
Dobrzyńska włość i Mazowsze z Kujawami,
Tu kiedy krzykniesz słyszą trzy powiaty
Flisie gębaty...".
W ślad po czytaniu tego co napisał Klonowic, przyszły mi do głowy pomysły, którymi dzielę się z Tradytorem, mając nadzieję, że one wielu zainteresują i skłonią do działania.
Pierwszy pomysł - Stowarzyszenie TRADYTOR wystąpi, do kogo trzeba, z wnioskami o nadanie mostowi w Biskupicach nazwy "MOST TRZECH HISTORYCZNYCH ZIEM"
Drugi pomysł - kieruję do kajakarzy, ostatnio spływająch Skrwą, aby swoje opisy wrażeń zechcieli wzbogacić historycznym opisem Klonowica.
Załączniki
P7310142-tr.most 3 ziem.jpg
P7310142-tr.most 3 ziem.jpg (45.24 KiB) Przejrzano 3665 razy
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Re: Most trzech historycznych ziem

Postautor: UBOOT » ndz wrz 07, 2014 7:17 am

Wczoraj rozmawiałem z naszym forumowy kolegą Arkiem, który dobrze zna wójta i gminne relacje i ma rozeznać się w temacie...
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Most trzech historycznych ziem

Postautor: bobola » ndz wrz 07, 2014 3:11 pm

Można rozpoznać przedpole, ale z atakiem wstrzymajmy się do po wyborach. :ok:
Jeśli decydentom nie spodoba się zaproponowana nazwa 3 mostów to mam kolejną propozycję - "most Sebastiana Klonowica poety barokowego" jeśli jednak sami wymyślą nazwy, o których Tobie mówiłem, to nie będziemy odwalali roboty za tych co wiedzą lepiej :!: Fajnie, że mamy już pomocnika :D

Wróć do „Mosty/wiadukty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości