Most trzech historycznych ziem

Moderatorzy: UBOOT, zbyszekg9

Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie

Most trzech historycznych ziem

Postautor: bobola » ndz sie 17, 2014 1:41 pm

Gdy ostatnio robiłem zdjęcia nowego mostu na Skrwie Prawej, uchodzącej w tym miejscu do Wisły, uświadomiłem sobie, że most stoi w historycznie ważnym miejscu! To o nim, wierszem napisał barokowy poeta Sebastian Fabian Klonowic. W poemacie Flis opisał swe wrażenia ze spływu z flisakami po Wiśle. Mnie zainteresował krótki fragment, który cytuję.
"A Tu trzy ziemie zeszły się klinami,
Dobrzyńska włość i Mazowsze z Kujawami,
Tu kiedy krzykniesz słyszą trzy powiaty
Flisie gębaty...".
W ślad po czytaniu tego co napisał Klonowic, przyszły mi do głowy pomysły, którymi dzielę się z Tradytorem, mając nadzieję, że one wielu zainteresują i skłonią do działania.
Pierwszy pomysł - Stowarzyszenie TRADYTOR wystąpi, do kogo trzeba, z wnioskami o nadanie mostowi w Biskupicach nazwy "MOST TRZECH HISTORYCZNYCH ZIEM"
Drugi pomysł - kieruję do kajakarzy, ostatnio spływająch Skrwą, aby swoje opisy wrażeń zechcieli wzbogacić historycznym opisem Klonowica.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Kontakt:

Re: Most trzech historycznych ziem

Postautor: UBOOT » ndz wrz 07, 2014 7:17 am

Wczoraj rozmawiałem z naszym forumowy kolegą Arkiem, który dobrze zna wójta i gminne relacje i ma rozeznać się w temacie...
Obrazek
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie

Re: Most trzech historycznych ziem

Postautor: bobola » ndz wrz 07, 2014 3:11 pm

Można rozpoznać przedpole, ale z atakiem wstrzymajmy się do po wyborach. :ok:
Jeśli decydentom nie spodoba się zaproponowana nazwa 3 mostów to mam kolejną propozycję - "most Sebastiana Klonowica poety barokowego" jeśli jednak sami wymyślą nazwy, o których Tobie mówiłem, to nie będziemy odwalali roboty za tych co wiedzą lepiej :!: Fajnie, że mamy już pomocnika :D

Wróć do „Mosty/wiadukty”