Strona 1 z 1

Most trzech historycznych ziem

: ndz sie 17, 2014 1:41 pm
autor: bobola
Gdy ostatnio robiłem zdjęcia nowego mostu na Skrwie Prawej, uchodzącej w tym miejscu do Wisły, uświadomiłem sobie, że most stoi w historycznie ważnym miejscu! To o nim, wierszem napisał barokowy poeta Sebastian Fabian Klonowic. W poemacie Flis opisał swe wrażenia ze spływu z flisakami po Wiśle. Mnie zainteresował krótki fragment, który cytuję.
"A Tu trzy ziemie zeszły się klinami,
Dobrzyńska włość i Mazowsze z Kujawami,
Tu kiedy krzykniesz słyszą trzy powiaty
Flisie gębaty...".
W ślad po czytaniu tego co napisał Klonowic, przyszły mi do głowy pomysły, którymi dzielę się z Tradytorem, mając nadzieję, że one wielu zainteresują i skłonią do działania.
Pierwszy pomysł - Stowarzyszenie TRADYTOR wystąpi, do kogo trzeba, z wnioskami o nadanie mostowi w Biskupicach nazwy "MOST TRZECH HISTORYCZNYCH ZIEM"
Drugi pomysł - kieruję do kajakarzy, ostatnio spływająch Skrwą, aby swoje opisy wrażeń zechcieli wzbogacić historycznym opisem Klonowica.

Re: Most trzech historycznych ziem

: ndz wrz 07, 2014 7:17 am
autor: UBOOT
Wczoraj rozmawiałem z naszym forumowy kolegą Arkiem, który dobrze zna wójta i gminne relacje i ma rozeznać się w temacie...

Re: Most trzech historycznych ziem

: ndz wrz 07, 2014 3:11 pm
autor: bobola
Można rozpoznać przedpole, ale z atakiem wstrzymajmy się do po wyborach. :ok:
Jeśli decydentom nie spodoba się zaproponowana nazwa 3 mostów to mam kolejną propozycję - "most Sebastiana Klonowica poety barokowego" jeśli jednak sami wymyślą nazwy, o których Tobie mówiłem, to nie będziemy odwalali roboty za tych co wiedzą lepiej :!: Fajnie, że mamy już pomocnika :D