Strona 1 z 1

Re: Młyn wodny - Lasotki (pow. płocki)

: ndz lis 21, 2010 9:21 pm
autor: UBOOT
Na temat młyna w Lasotkach za wiele informacji to nie mam, ale podzielę się tym co udało mi się ustalić. Młyn był drewniany-mały, lokalny istniał na przełomie XIX i XX wieku. Jako ciekawostkę dodam, że posiadał maleńką elektrownię, która zasilała pobliską osadę młynarza. Jak widać na zdjęciu koryto rzeki posiadało dwa jazy- duży i mały (zapewne pod elektrownię)
Być może niebawem dowiem się więcej od osoby która znała ostatnich właścicieli.

Re: Młyn wodny - Lasotki (pow. płocki)

: sob maja 11, 2013 11:12 pm
autor: arkadiusz kozanecki
Małe sprostowanie ten młyn stoi w Radotkach a granica ze wsią Lasotki przebiega poniżej progu. Informacje mam od mieszkańca tego drewnianego domku widocznego na fot. Od 1 maja można wypożyczać u niego kajaki, a w niedalekiej przyszłości ma otworzyć tam tawernę.

Re: Młyn wodny - Lasotki (pow. płocki)

: ndz maja 12, 2013 10:08 pm
autor: UBOOT
Dziwne, w dwóch opisach książkowych mam, że to są Lasotki. Mapa geoportalu pokazuje to samo. Podjadę tam któregoś dnia.

Re: Młyn wodny - Lasotki (pow. płocki)

: czw lip 17, 2014 5:32 am
autor: UBOOT
Dziwna, sprawa. Na żadnej z moich map (na 4) nie ma znaczonego tego młyna????!!!! Nie ma go na niemieckich, rosyjskich oraz polskich. Sprawa robi się na tyle ciekawa, że ślady po młynie są a na mapach jest to młyn widmo. Wcześniejszy (ten murowany prze mostem) jest zaznaczony na wszystkich.

Może, któryś z Tradytorów jest w posiadaniu mapy z zaznaczonym młynem???

Re: Młyn wodny - Lasotki (pow. płocki)

: sob lip 19, 2014 9:25 pm
autor: Majsterek
Mnie to zbytnio nie dziwi. Zdarzyły się już takie 2 inne na Skrwie. Tak na prawdę wszystkie te "polskie" i "niemieckie" mapy były robione na podstawie starszych carskich. W niektórych rejonach aktualizacja w terenie mogła być niepełna.