Hotel Młyn - Włocławek

Moderatorzy: UBOOT, zbyszekg9

Awatar użytkownika
zbyszekg9
Posty: 1490
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:32 pm

Hotel Młyn - Włocławek

Postautor: zbyszekg9 » czw lip 28, 2016 6:41 pm

Obecny Hotel Młyn to zaadaptowany na cele hotelowe dawny młyn solny zbudowany w 1902 roku. Jego właścicielem był Lejb Stern. Młyn produkował sól z brył po solance. Właściciel sprowadzał do swego młyna sól w stanie surowym z Teodozji na Krymie oraz z Ciechocinka. Sól ata była oczyszczana, suszona, a następnie mielona na różne gatunki.
Młyn zatrudniał kilkunastu robotników, a produkcja dzienna wynosiła średnio 2 wagony, czyli ok. 30 000 kg. Walka konkurencyjna między młynami trwała do 1909 roku i przyczyniła się do obniżenia cen soli w kraju. W 1908 roku Stern wydzierżawił młyn solny firmie holenderskiej, która prowadziła przedsiębiorstwo do 1914 roku. Z chwilą wprowadzenia państwowego monopolu młyn zakończył swoją działalność.
Młyn działał do lat 80. XX w. Utrata pierwotnej funkcji młyna była spowodowana przemianami gospodarczymi, zmiana właścicieli, również przyczyniała się do zmian w jego obrębie i przeznaczeniu. W latach 90. w większości pusty popadał w zaniedbanie. Od początku 2000 r. prowadzone były prace adaptacyjne na hotel. Rewitalizacja została ukończona w grudniu 2002 r. kiedy nastąpiło oficjalne otwarcie hotelu.
Na podst.: http://rewitalizacje.blog.pl/page/2/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Młyny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość