Zamek - Sochaczew

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Zamek w Sochaczewie

Postautor: trobal » śr cze 24, 2009 8:39 am

Trochę nie rozumiem. Jest plan odbudowy zamku, który prawdopodobnie nigdy nie został odbudowany po pierwszej ruinie. Z kalendarium wynika że Rakoczy przerwał odbudowę i nie jest dla mnie jasne czy uznawano ją wtedy za ukończoną. Żeby był choć rok przerwy między odbudową a kolejnym zniszczeniem.
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"
Awatar użytkownika
tete
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 760
Rejestracja: pt mar 13, 2009 10:37 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Zamek w Sochaczewie

Postautor: tete » śr cze 24, 2009 8:59 am

Ponieważ zostałem wywołany do tablicy to zejdę trochę na bok wypowiedzi Trobala i powiem co nieco o wrażeniach po obejrzeniu wizualizacji odbudowanego zamku.
Nie pasuje mi jakoś ten pasiak. Nie wiem co autor miał na myśli ale czemu nie zrobić całości w cegle? Drugie to boję się po doświadczeniach gostynińskich czy znów ktoś nie wpadnie na cudowny pomysł by załatwić sprawę klinkierem.
Ogólnie rzecz biorąc o ile rozumiem motywy pomysłu by na starych murach wznieść budowle w stylu nowszym tak nie musi mi się ta koncepcja podobać i nie podoba się. Żeby nie było, że się tylko czepiam to lepiej niech zrobią to co zamyślają niż by nie robili nic. Z drugiej strony ruiny też swój urok mają.
Natomiast niezbyt dobrze wróżąca rzeczą jest to iż istnieje jakiś plan i wizja odbudowy ale z tego co rozejrzałem się na stronach stowarzyszenia to na razie nie mają koncepcji wykorzystania po odbudowie.
Znów skończy się na hotelu?
Być rządzonym oznacza, pod pretekstem dbałości o dobro ogółu być zmuszanym do płacenia
Być rządzonym oznacza być uciskanym okradanym, oszukiwanym, drenowanym, represjonowanym
Taka jest władza, taka jest jej sprawiedliwość,
Taka jest władza, taka jest jej moralność.

(c) SS20 aka Dezerter
Obrazek

Wróć do „Zamki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości