Kapliczka przydrożna - Sulkowo (pow. sierpecki)

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
Jacek&Agatka
Stowarzyszenie
Posty: 670
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:21 pm

Re: Kapliczka - Sulkowo gm. Mochowo (pow. sierpecki)

Postautor: Jacek&Agatka » wt sie 20, 2013 9:03 pm

Otóż to. W dokumentach te same osoby były zapisywane pod nazwiskiem z najróżniejszymi literówkami. Stąd te małe nieścisłości. Czesto urzednicy przeinaczali nazwiska, ktore potem byly nieprawidlowo utrwalane. Mimo to dziekuje za wskazowke. Pozdrawiam!
AGATA
Awatar użytkownika
skorczak
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 04, 2014 11:27 am

Re: Kapliczka - Sulkowo gm. Mochowo (pow. sierpecki)

Postautor: skorczak » sob paź 04, 2014 12:00 pm

Witam,
moja rodzina wywodzi się od Niekrasiów i Czachorowskich, a rodziny Sułkowskich są tu też często wymieniane. Interesuje mnie zatem, czy komuś udało się ustalić związek Sułkowskich od wspomnianej kapliczki z Niekrasiami - szczególnie intrygujący jest zapis na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Sulkowo-Bariany:
...Wieś nie jest bogata w zabytki kultury ponieważ posiada tylko 4 przydrożne kapliczki; jedna z nich ma 104 lata upamiętnia zabitą tam panią Niekraś...
...niestety brak źródła tego zapisu...

Antoni Sułkowski (ur 1862, syn Piotra Sułkowskiego i Wiktorii Czachorowskiej)
Franciszka Niekraś (ur 1863, córka Jakoba Niekrasia i Karoliny Mieszkowskiej)
ślub powyższej pary 1884 Sułkowo Błony

// Przy okazji jak kogoś interesują Niekrasiowie, to trafiłem na gałąź emigracji do USA //
Awatar użytkownika
Jacek&Agatka
Stowarzyszenie
Posty: 670
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:21 pm

Re: Kapliczka - Sulkowo gm. Mochowo (pow. sierpecki)

Postautor: Jacek&Agatka » ndz paź 05, 2014 3:49 pm

Zapraszam do korespondencji rocznik79@vp.pl lub lepiej pod nr 507-064-289 gdyż ostatnio bardzo rzadko bywam tutaj i wolałabym kontakt telefoniczny. Mam trochę informacji o Niekrasiach z Sulkowa w związku z figurą w tamtejszych lasach i zabójstwie Niekrasiowej. Mam też mają rozpiskę geneo z Niekrasiami.
AGATA

Wróć do „Kapliczki i krzyże”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości