Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Pomnik Bolesława Wituszyńskiego - Kutno

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
zbyszekg9
Posty: 1522
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:32 pm

Pomnik Bolesława Wituszyńskiego - Kutno

Postautor: zbyszekg9 » pt sty 08, 2016 7:46 pm

Jednym z głównych kierunków promocji Kutna jest postawienie na róże. Święto róży odbywa się corocznie w sierpniu/wrześniu, wówczas miasto rozkwita w przenośni i dosłownie. Jedną z ważniejszych postaci związanych z uprawą róż był Bolesław Wituszyński. Zaczynał swoją przygodę od szkółki z drzewkami owocowymi i różami, przy czym to właśnie róże były jego największą pasją. Dopracował się czterech własnych odmian, co ciekawe niektóre z nich (odmiany „Marylka” i „Kopernik”) rosną w ogrodach papieskich w Watykanie. Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany. To właśnie on był inicjatorem organizowania wystaw róż w Kutnie (impreza znana jako Kutnowski Jarmark Różany zamieniła się w 1975 roku na Święto Róży). Zmarły w 1991 roku doczekał się w 2015 roku pomnika ustawionego w Parku Miejskim im. R. Traugutta.
Załączniki
355. Kutno. Park miejski im. R. Traugutta - pomnik Bolesława Wituszyńskiego.JPG
355. Kutno. Park miejski im. R. Traugutta - pomnik Bolesława Wituszyńskiego.JPG (137.87 KiB) Przejrzano 577 razy
356. Kutno. Park miejski im. R. Traugutta - pomnik Bolesława Wituszyńskiego.JPG
356. Kutno. Park miejski im. R. Traugutta - pomnik Bolesława Wituszyńskiego.JPG (129.13 KiB) Przejrzano 577 razy

Wróć do „Pomniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość