Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki - Łowicz

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
ekologEKO
Posty: 283
Rejestracja: pt gru 16, 2011 5:31 pm
Lokalizacja: Płock-Suserz-Kamieniec

Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki - Łowicz

Postautor: ekologEKO » pt lut 10, 2017 11:47 pm

W Łowiczu przy ulicy Pijarskiej na terenie Kościoła Matki Bożej Łaskawej i Św. Wojciecha znajduje się głaz upamiętniający działalność i męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki.Na uroczystości odsłonięcia pomnika obecna była 89- letnia mama ks. Jerzego, Marianna Popiełuszko. Inicjatorką budowy pomnika była Teresa Kowalska -przewodnicząca NSZZ "Solidarność" region Mazowsze oddziału Ziemi Łowickiej
Kształt pomnika nawiązuje do miejsca, gdzie ksiądz Jerzy został zamordowany. Widać w kamieniu wyżłobioną rzekę i tamę, z której zrzucono jego ciało. Pomnik powstał z 3 tonowego kamienia, przywiezionego z dawnego majątku rodziny Grabskich w Borowie do Łowicza. Jego wykonawcą jest łowicki artysta kamieniarz Jerzy Michalak. Na kamieniu widnieje napis: "Zło dobrem zwyciężaj".
Korzystając z informacji : http://fakty.interia.pl/lodzkie/news-od ... Id,1335270
Załączniki
DSC04694 (1).JPG
DSC04694 (1).JPG (295.52 KiB) Przejrzano 600 razy
,,Aby zło zatriumfowało wystarczy, aby dobry człowiek nic nie robił"

Wróć do „Pomniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość