Dawna strzelnica

bl4nk
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 05, 2017 11:10 pm

Dawna strzelnica

Postautor: bl4nk » śr lis 15, 2017 11:04 pm

Na początku przepraszam jeśli tematu umieściłem w złym dziale i od razu proszę Admina o ulokowanie go w odpowiednim miejscu.
Teraz się przywitam...
Witam.
Jako, że nie bardzo mam już od kogo zasięgnąć informacji, to pytanie o dawną strzelnicę naszej jednostki wojskowej kieruję do Was. Wiem, że takowa znajdowała się przy ul. Grabówka natomiast nigdy od dziadka nie poznałem dokładnej jej lokalizacji. Pojeździłem trochę rowerem po Grabówce i po tych moich rekonesansach wydaje mi się, że lokalizacja w/w strzelnicy to miejsce, które widać na załączonym screenie z Google Maps.
Prosiłbym Was o informację czy to faktycznie to miejsce, czy znajdowała się ona gdzieś indziej. Jeśli gdzieś indziej, to chętnie dowiem się gdzie. A może ktoś z Was posiada jakieś zdjęcia z okresu kiedy jeszcze działała, bądź tuż po jej wyłączeniu z użytku. Generalnie wchłonę każdą ilość informacji o tej strzelnicy i o Grabówce. Znajduje się tam kilka budynków, które popadły w zapomnienie.
Mam nadzieję, że się Wam nie narażę tym pierwszym postem. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Załączniki
grabowka.jpg
grabowka.jpg (162.28 KiB) Przejrzano 3863 razy
geoport.jpg
geoport.jpg (145.23 KiB) Przejrzano 3863 razy
:rower:
Maksym
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 31, 2010 7:16 pm

Re: Dawna strzelnica

Postautor: Maksym » śr lis 22, 2017 6:59 pm

Witam ! O płockim garnizonie dowiesz się z pracy - Płocki garnizon wojska polskiego w blatach 1918-1939 której autorem jest Michał Trubas.Tam na str.432 zamieszczony jest ,załącznik 6;Rozmieszczenie obiektów wojskowych w garnizonie Płock .Szkic potwierdza Twoje obserwacje,założenia.
Pozdrawiam

Wróć do „Po 1945 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości