Strona 1 z 1

Dawna strzelnica

: śr lis 15, 2017 11:04 pm
autor: bl4nk
Na początku przepraszam jeśli tematu umieściłem w złym dziale i od razu proszę Admina o ulokowanie go w odpowiednim miejscu.
Teraz się przywitam...
Witam.
Jako, że nie bardzo mam już od kogo zasięgnąć informacji, to pytanie o dawną strzelnicę naszej jednostki wojskowej kieruję do Was. Wiem, że takowa znajdowała się przy ul. Grabówka natomiast nigdy od dziadka nie poznałem dokładnej jej lokalizacji. Pojeździłem trochę rowerem po Grabówce i po tych moich rekonesansach wydaje mi się, że lokalizacja w/w strzelnicy to miejsce, które widać na załączonym screenie z Google Maps.
Prosiłbym Was o informację czy to faktycznie to miejsce, czy znajdowała się ona gdzieś indziej. Jeśli gdzieś indziej, to chętnie dowiem się gdzie. A może ktoś z Was posiada jakieś zdjęcia z okresu kiedy jeszcze działała, bądź tuż po jej wyłączeniu z użytku. Generalnie wchłonę każdą ilość informacji o tej strzelnicy i o Grabówce. Znajduje się tam kilka budynków, które popadły w zapomnienie.
Mam nadzieję, że się Wam nie narażę tym pierwszym postem. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Re: Dawna strzelnica

: śr lis 22, 2017 6:59 pm
autor: Maksym
Witam ! O płockim garnizonie dowiesz się z pracy - Płocki garnizon wojska polskiego w blatach 1918-1939 której autorem jest Michał Trubas.Tam na str.432 zamieszczony jest ,załącznik 6;Rozmieszczenie obiektów wojskowych w garnizonie Płock .Szkic potwierdza Twoje obserwacje,założenia.
Pozdrawiam