Pomniki przyrody - Powiat Rypiński

Moderator: Majsterek

Awatar użytkownika
Majsterek
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 15, 2010 11:20 pm

Pomniki przyrody - Powiat Rypiński

Postautor: Majsterek » śr gru 03, 2014 7:10 pm

Pomnikowy dąb rośnie przy szosie Jasiony - Okalewo.
Załączniki
DSC_0322.JPG
DSC_0322.JPG (506.11 KiB) Przejrzano 3346 razy
DSC_0323.JPG
DSC_0323.JPG (497.5 KiB) Przejrzano 3346 razy
DSC_0326.JPG
DSC_0326.JPG (456.06 KiB) Przejrzano 3346 razy
Awatar użytkownika
Nieostatni
Posty: 645
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 10:49 pm
Lokalizacja: W-wa (rzut beretem)

Re: Pomniki przyrody - Powiat Rypiński

Postautor: Nieostatni » pn gru 08, 2014 1:27 am

A oto niemy świadek zasadzki jaka miała miejsce pod Okalewem w dniu12.07.1947roku. Nomen omen- okaleczony pod Okalewem, tu przyznaję dorabiam na własny użytek subiektywny opis, który chodził za mną, "prześladował" mnie nie dając spokoju. W końcu poddałem się i nagryzmoliłem w sposób dyletancki moje odczucia na temat nie zabliźniającej się ogromnej dębowej rany, w caliźnie kolosa, obficie sypiącego żołędziami.
Oświadczam nigdy nie byłem w terenie w tamtych okolicach.
Majsterek umieścił drzewo poszyte mchem na tyłach istniejącego kamiennego pomnika, zgodnie ze stronami świata. Sytuację tą potwierdza mapa, - pomnik stoi po północnej stronie szosy nr.565, a za pomnikiem drzewo z blizną na pierwszym planie. Zdaję sobie sprawę z mojej złośliwości i obciążenia znienawidzonej UB, której dorzucam jeszcze jedną możliwą perfidie w postaci egzekucji 13 chłopców w mundurach MO i UB ustawiając ich na tle rzeczonego dębu. Jakiś chory politruk wykorzystuje pień jako kulochwyt, a ja tą operacje, nazwę żywicowaniem(?) i drążeniem drzewa przez bandyckie kule, pozbawiające życia opiekunów władzy i przedstawicieli narodu idącej z pomocą brygadzie pościgowej. Niestety nie doszukano się pocisków, a drzewo poza bezmyślnie wyrytą blizną nie odniosło żadnych szkód.
Niestety zginęli Tu Polacy. Polska odniosła, niepowetowaną stratę kilkunastu istnień ludzkich.
Dziękuje Majsterkowi za znaczący pomnik przyrody, obrazowany fotami Zbyszka.
Moc pozdrowień!

Nieostatni

Wróć do „Pomniki przyrody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości