Strona 1 z 1

Szanuj nogi bo Cię noszą

: pn wrz 15, 2014 6:43 pm
autor: UBOOT
Kiedy nasi seniorzy wspominają swoje młodzieńcze lata i szaleństwa tamtego okresu, jako przerywnik napiszę dalej troszkę o sprzęcie. :D ;) :P

Temat dzisiejszy - BUTY!

Na co dzień do trekingu używam dwóch marek- starej i sprawdzonej marki Timberlake oraz nowej, polskiej Elbrus. Jednak dzisiaj nie o lekkich spacerkach po lesie, tylko o butach do ciężkich przepraw i surwiwalu. Buty których używam, podzieliłbym na trzy okresy: Zima, Wiosna-Jesień oraz Lato.

ZIMA
Do spacerów zimowych po błocie i śniegu używam butów polskiej armii- modelu MON928 nazywanie potocznie Kupczakami. Buty wytrzymałe, mrozo i wodoodporne. Dodatkowo niedrogie. Na allegro spokojnie można poszukać nowej pary (z fabryki demaru) za nespełna 200 PLN. Minus jest jeden ale za to duży. WAGA butów!!! Z czasem idzie się przyzwyczaić, ale należny o tym pamiętać.


WIOSNA-JESIEŃ

Na te dwie pory roku stosuje najlepsze buty jakie w życiu posiadałem. Mowa tu o firmie HAIX model używany w latach 90tych przez niemoicką formację GSG 9. Buty niezniszczalne (mam je 10 lat), leciutkie, oddychające, wodoszczelne. Ogólnie miód-malina. Jest jeden minus i to ogromny- CENA!!! Buty tej marki oscylują w kwocie około 1000PLN. :shock: :shock: :shock: tak,tak... tyle. I to jest bariera, która dla większości użytkowników jest nie do przejścia.


LATO
Połączenie przyzwoitej ceny, jakości oraz wagi to buty MAGNUM. Za około 250 PLNów mamy super wytrzymałe buty z licowanej skóry połączonej z nylonem balistycznym. Świetnie dopasują się do nogi i pomimo ciężkiego zakładania można je nosić cały dzień.


To tyle na temat ciżemek, oczywiście każdy ma swoje typy a mój opis oparty jest na subiektywnych doświadczeniach. :geek: