Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

KL Warschau

Awatar użytkownika
Ezy.Ryder
Posty: 234
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:58 am
Lokalizacja: Izabelin

KL Warschau

Postautor: Ezy.Ryder » pt mar 26, 2010 3:08 pm

Na jednej ze stron ten temat już opisywałem, więc przyda się i tu.
Chodzi o obóz obóz o którym nie mówi się wiele a jednak istniał i jak to wówczas było w zwyczaju zajmował się eksterminacją ludzi. Dziś niewiele można znaleźć śladów po nim, chociaż wciąż w jednym z tuneli palą się znicze i są świeże kwiaty. Jest wiele spekulacji czemu ten temat jest przemilczany, czemu obozy jak Oświęcim czy Majdanek urosły do rangi międzynarodowych symboli okrucieństwa nazizmu a ten po prostu zniknął we mgle historii...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Warschau_%28KL%29

O KL Warschau, materiałów w zasadzie brak.
Wszystkie budynki zostały wyburzone i jedynym śladem jest tunel obok Dworca Zachodniego, bo tam właśnie to miejsce było. Dziś mieści się tam Dworzec Zachodni PKP i PKS, śladów budynków szukać tam próżno.
Sprawa ta budzi wiele kontrowersji, sam obóz służył do eksterminacji mieszkańców Warszawy. Niemcy mieli plan zaludnienia Warszawy swoimi dostojnikami, tyle że wpierw trza było się pozbyć jej mieszkańców, ponadto w Warszawie istniało podziemie z którym Niemcy nie mogli sobie poradzić, stąd podjęto decyzję o eksterminacji. Dzięki tym działaniom 1/5 mieszkańców Warszawy po prostu zniknęła bez śladu.... Jak napisano w linku po wojnie wywieziono z terenu KL W. 22 tony popiołów...
Po wojnie obóz przejęło NKWD i działał on dalej tyle że tym razem zajmował się on wysyłka na wschód żołnierzy AK i innych wrogów nowego porządku.
Jeden z podobozów na tyłach cmentarza Powązki działał do połowy lat pięćdziesiątych, więźniowie wykorzystywani byli do prac podczas odgruzowywania i odbudowy miasta. Był to twór pozakonstytucyjny który oficjalnie nie istniał.
Więźniowie przebierani byli w niemieckie mundury aby podczas prac na mieście ludzie widzieli w nich Niemców.
Mówi się w kuluarach że cisza nad tym tematem to zasługa lobby żydowskiego, które nie życzy sobie konkurencji dla warszawskiego getta pokazując światu że tylko oni cierpieli i byli eksterminowani podczas wojny. Mnie jak na razie nie udało się znaleźć odpowiedzi na pytanie czemu ten temat jest ukrywany przez kolejne ekipy rządowe, czemu śledztwo IPNu prowadzone jest tak wolno i nieudolnie, czemu ludzie domagający się pomnika pomordowanych ofiar wciąż odsyłani są z kwitkiem a wręcz szykanowani przez pewną gazetę... Jedynym świadectwem ludzkiej pamięci są znicze w tunelu...
Pozostawiam Was z przemyśleniami.

http://hotnews.pl/artpolska-116.html

http://tnij.org/ga0u

Jeszcze dwa linki.
Osobiście nie lubię spiskowych teorii ale tu opór materii jest jakiś co najmniej dziwny...
"Gdy prowadzone śledztwo czyniło - mimo przeszkód - postępy, przestano już zaprzeczać istnieniu KL Warschau. Spór przeniósł się teraz do tunelu pod dworcem Warszawa Zachodnia. Neguje się do dziś, że była tam komora gazowa KL Warschau"
i dalej
"Można zrozumieć postawę historyków, którzy uważali się za specjalistów od okupacyjnych dziejów Warszawy, a nie odkryli ani istnienia lagru zagłady w okupacyjnej Warszawie, ani komory gazowej pod dworcem Warszawa Zachodnia. Jest to w istocie przykre, bo w jakimś stopniu podważa ich wiarygodność jako historyków."
Jest jeszcze jedno, te wszystkie fakty powtarzali odkąd pamiętam starsi ludzie, dziadkowie nie tylko moi ale tez znajomych którzy przeżyli okupację w warszawie. Każdy kto mieszkał na woli wiedział że ten tunel to była komora gazowa, a 400 osób spokojnie się do niego zmieści.
Jeszcze sam pamiętam taki program w telewizji "ktokolwiek widział ktokolwiek wie... "
Awatar użytkownika
kwis
Posty: 492
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Płock

Re: KL Warschau

Postautor: kwis » czw maja 27, 2010 9:00 am

(...)w Warszawie ma ulec zagładzie ok. 200 tys. Polaków (...) w Warszawie ginie codzień ok. 300 Polaków, którzy oprócz publicznych egzekucji traceni są w komorze gazowej, w więzieniu na Dzielnej oraz pod Raszynem (...).

Raport Wydz. Bezpieczeństwa AK, Nr 227, 22.11.1943 r. Archiwum akt nowych, Sygn. 202\11-21)
Załączniki
k1.jpg
k1.jpg (46.72 KiB) Przejrzano 1433 razy
Gdańszczanka
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 19, 2012 10:18 pm

Re: KL Warschau

Postautor: Gdańszczanka » pn gru 01, 2014 10:03 pm

Jedyną opisującą wyczerpująco o tym temacie jest książka sędziny Marii Trzcińskiej p.t. "KL Warschau obóz zagłady dla Polaków" wydana przez Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne Radom 2007.
Sędzia Maria Trzcińska prowadziła od dnia 01.03.1974 na polecenie Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce,
śledztwo w sprawie masowych mordów dokonanych w Koncencentrationslager Warschau.
KL Warschau występuje już obok Majdanka i Oświęcimia na IV Procesie Norymberskim.
Książka ta zawiera przede wszystkim dokumenty, zeznania świadków, ekspertyzy dokonane przez biegłych,
opisy kartograficzne wykonane na podstawie zdjęć lotniczych obiektów obozowych, przetłumaczone przez tłumaczy przysięgłych
dokumenty niemieckie.
Gdańszczanka z Gdyni

Wróć do „Niemieckie obozy koncentracyjne, niemieckie obozy zagłady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość