Strona 1 z 1

Re: Ursus A - samochód ciężarowy

: wt mar 09, 2010 4:43 pm
autor: bobola
Jak zwykle dokładam obrazki: 1,2,3,4 - wersja ze stałym dachem kabiny; 5 -wesja starsza, ze składanym, brezentowym dachem i krótszą skrzynią ładunkową; 6 - wersja do przewozu tankietek TK-3; 7 - nowsza wersja ze wspornikiem górskim.

Re: Ursus A - samochód ciężarowy

: sob paź 25, 2014 9:19 pm
autor: Maksym
Z fotografowany podczas rekonstrukcji mławskiej 2012.W drodze powrotnej,miałem możliwość przejechania obok, gdy podążał w stronę domu.(celowo nie użyłem wyprzedzania ze względu na szacunek.)

Obrazek

ps. Niestety posiadam zdjęcie jedynie o takiej rozdzielczości.

Re: Ursus A - samochód ciężarowy

: pn lis 03, 2014 9:49 pm
autor: Tradyt
Też byłem na tej rekonstrukcji (zresztą jestem co rok)Też go fotografowałem.Tutaj już w drodze na front z armatka boforsa.

Re: Ursus A - samochód ciężarowy

: śr lis 05, 2014 1:28 am
autor: Czaro
Jesli mnie pamiec nie myli to pojazd mojego znajomego... a posiada on jeszcze inne zrekonstruowane przedwojenne polskie auto.

Re: Ursus A - samochód ciężarowy

: ndz lis 09, 2014 4:37 pm
autor: Nieostatni
Przerzucając nieskończoność internetowych stron, szukając wszelakich wiadomości na temat Ziemi Dobrzyńskiej, trafiłem na jubileusz piędziesięciolecia straży i spisaną przez jej aktualnego prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie Zygmunta Użarowicza monografię istnienia i działalności pożarniczej i społecznej w latach 1881 - 1931. Piękny dokument, pierwociny wychodzące spod pióra "szychy" w starostwie powiatowym, dziś powiedzielibyśmy "małej - lokalnej Ojczyzny", jednej z licznych cegiełek w murach Rzeczpospolitej.
Ale się zapędziłem, prawie agitka na progu kolejnych wyborów samorządowych.
A wszystko to za sprawą umieszczonej w 30-sto stronicowej broszurze jednej z reklam polskiego przemysłu, potężnych zakładów Ursus. Świetnie prezentuje się Ursus w wersji wozu strażackiego. Nazwałem ten egzemplarz Ursus bojowy dla podopiecznych św. Floriana.
Pamiętam podobny, z taką samą "sygnaturką" wiszącą na głowni bosaka umieszczonego po prawej stronie karoserii wozu, w latach 40-tych w podwarszawskich Włochach i kolejnym ulepszonym "drabiniastym" (też z ręcznym dzwonkiem) modelem Magirusa (?) z Oddziału SP na ul. Polnej w Warszawie.
ScreenShot093.jpg
ScreenShot093.jpg (58.4 KiB) Przejrzano 2101 razy
ScreenShot092.jpg
ScreenShot092.jpg (132.19 KiB) Przejrzano 2101 razy
A czy pamiętacie Ursusa z "gruszką żarową"?
Pozdrawiam

Nieostatni