Siły Zbrojne PRL

Artyleria, broń, pojazdy...
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Siły Zbrojne PRL

Postautor: bobola » pn lis 17, 2014 5:18 pm

Przypadkowo odnalazłem zdjęcie z ćwiczeń wojskowych na Kępie Ośnickiej.Na zdjęciu jest tzw. kadra,
Jateż tam jestem (okularnik w środku z jakimiś papierami) kapral podchorąży i d-ca plutonu zaopatrzenia.
Patrząc na zdjęcie z początku lat 80 spracowałem, że WP z czasów PRL zapadło się pod ziemię, nikt go nie pamięta.
Grupy rekonstrukcyjne, przypominają wojska z óżnych czsów w tym wiele hitlerowskich, natomiast nie przypominam sobie, bym widział rekonstrukcję żołnierzy Polski Ludowej.
Załączniki
Scan.wojsko na Kępie Ośnickiej.jpg
Scan.wojsko na Kępie Ośnickiej.jpg (93.61 KiB) Przejrzano 4029 razy
Awatar użytkownika
darek1970
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 21, 2011 11:01 pm

Re: Siły Zbrojne PRL

Postautor: darek1970 » sob gru 27, 2014 12:36 am

Jest kilka grup "odtwarzających" LWP niestety poziom jest cyrkowo-jarmarczny

Jeszcze jedna kwestia nie było żadnego "wojska hitlerowskiego" była za to Armia Niemiecka , na potrzeby współczesnej niemieckiej propagandy uknuto sformułowania takie jak Naziści, albo Hitlerowcy, co ma na celu zdjęcie z narodu niemieckiego winy za ludobójstwo w II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
HETMAN
Stowarzyszenie
Posty: 570
Rejestracja: sob sty 12, 2013 2:00 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Siły Zbrojne PRL

Postautor: HETMAN » ndz gru 28, 2014 4:29 pm

Witam
Co tu odtwarzać byłe nasze Ludowe Wojsko Polskie.
Trzeba wtedy na nowo wprowadzać jednostki rosyjskie do Polski.
U nas w jednostce były rakiety a obok w jednostce rosyjskiej zapalniki do tych rakiet. :lol2:
Pokazy naszej armii pod dyktando Kremla- jaka to nasza armia jet niezwyciężona w Układzie Warszawskim a potem po pokazie wóda :laughing: :zabawa:
Nie ma już jednostek tych wojskowych co dawniej-zostały rozwiązane.
Nie ma też jednostki w Jordanowie.
Z jednostki wojskowej została tylko brama główna i bez ogrodzenia.
Została też zatopiona łódź desantowa w rzecze Wiśle.przy Kępie Ośnickiej której nawet złomiarze i kolekcjonerzy nie chcą :smile1:
Znajduje jeszcze maski,hełmy i części oporządzenia naszej armii-no i oczywiście butelki po walkach :ok2:
Za 50 lat może będzie jakaś rekonstrukcja ale już ja tego nie doczekam i nie chce pamiętać tamtego zaboru rosyjskiego :peace: :ok2:
Pozdrawiam
:papa:
Jam jest HETMAN,człowiek prawy,co za Polskie siedział sprawy.
Polskę chętnie bym wyzwolił,lecz mi Chruszczow nie pozwolił.

Wróć do „Militaria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości