Strona 1 z 1

Kościół mariawicki - Pepłowo (pow. płocki).

: czw sty 14, 2010 11:37 am
autor: bobola
Gdy mariawici zostali zmuszeni do zwrotu katolikom kościoła w Święcieńcu, wybudowali dla swojej parafii Nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę, murowany kościół w niedalekim Pepłowie.
Temat kościoła w Swięcieńcu znajduje się tutaj: http://tradytor.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=1723

Re: Kościół mariawicki - Pepłowo (pow. płocki).

: ndz sie 26, 2012 9:11 am
autor: UBOOT
W dniu wczorajszym odwiedziłem Pepłowo. Dorzucam kilka nowych fotek. Być może niebawem, będę mógł zrobić kilka zdjęć wnętrza kościoła, które oczywiście zamieszczę. :)

Ps prośba do admina aby połączyć oba tematy (Andrzeja i Sławka) bo dotyczą tego samego miejsca. viewtopic.php?f=30&t=4133&hilit=pep%C5%82owo

Re: Kościół mariawicki - Pepłowo (pow. płocki).

: ndz lis 16, 2014 10:12 pm
autor: zbyszekg9
Odwiedziłem cmentarz w Pepłowie w czasie, kiedy fotografia siostry Amaty (ze zdjęcia DSCF6605 powyżej) niefortunnie się przekrzywiła. Czy Wam też pracuje wyobraźnia tak jak mnie?

Re: Kościół mariawicki - Pepłowo (pow. płocki).

: pn lis 17, 2014 1:25 am
autor: Nieostatni
Oczywiście na oryginalnym Twoim zdjęciu 018 moja wyobraźnia widzi pochyloną w lewo głowę w kolorze białym, osadzoną na ciemnym korpusie z ramionami - to zielone tło za modelem, rysy twarzy niewyraźne, włosy sterczące pionowo do góry. Na wydatnej żuchwie i brodzie - oryginał to czoło postaci w białej chuście, widoczne dwie kępki czarnego zarostu - są oryginałami oczu, uchylone usta z brakami uzębienia - to dziurki nosa i cienie. Cienie pod pachami i między tułowiem a rękami modela - to wyimaginowane oczy( groźne prawe jak by okratowane) postaci nieokreślonej postury(zjawy). Cienie fałd białej sutanny, palce rąk modela "robią" za sterczącą, badylastą czuprynę wychylającej się z mroku zjawy.
ScreenShot096.jpg
ScreenShot096.jpg (44.52 KiB) Przejrzano 804 razy
Jest to wycinek z zrzutu z ekranu w pozycji oryginalnej.
ScreenShot096 poprawione.jpg
ScreenShot096 poprawione.jpg (44.26 KiB) Przejrzano 804 razy
A to wycinek jak wyżej obrócony o 138* zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwotna pozycja zdjęcia na płycie pomnika.
Już północ prawie mickiewiczowskie Dziady, tylko zegarmistrz powodowany pewno strachem, pogania nieaktualne godziny forum. :paranoid:
Do rannego przebudzenia dokładam cześć, na powitanie dnia. :ok2:

Nieostatni