Wyszogród - słup energetyczny

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
zbyszekg9
Posty: 1554
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:32 pm

Wyszogród - słup energetyczny

Postautor: zbyszekg9 » ndz lis 17, 2013 1:19 pm

W odległości około 1 km na zachód od Wyszogrodu, tuz obok przebiegającego tędy szlaku turystycznego Płock - Wyszogród, stoi słup energetyczny. Ma on około 65 metrów wysokości i należy do najwyższych tego typu w kraju. Stanowi on skrajną podporę przewodów energetycznych przed korytem Wisły. Jest to okazała konstrukcja kratowa, widoczna z drogi krajowej nr 60.
Załączniki
012. Droga Wyszogród - Drwały. Słup energetyczny (65 m wys.).JPG
012. Droga Wyszogród - Drwały. Słup energetyczny (65 m wys.).JPG (178.83 KiB) Przejrzano 2834 razy
013. Droga Wyszogród - Drwały. Słup energetyczny (65 m wys.).JPG
013. Droga Wyszogród - Drwały. Słup energetyczny (65 m wys.).JPG (212.47 KiB) Przejrzano 2834 razy
015. Niebieski szlak pieszy na odcinku Wyszogród - Drwały. Wschód słońca.JPG
015. Niebieski szlak pieszy na odcinku Wyszogród - Drwały. Wschód słońca.JPG (156.19 KiB) Przejrzano 2834 razy
Awatar użytkownika
Nieostatni
Posty: 645
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 10:49 pm
Lokalizacja: W-wa (rzut beretem)

Re: Wyszogród - słup energetyczny

Postautor: Nieostatni » ndz lis 17, 2013 2:51 pm

Witaj!
Nie traktuj mej riposty złośliwie. W Wikipedii znalazłem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowodwory
Na terenie Nowodworów znajduje się najwyższy słup energetyczny w Polsce. Jego wysokość wynosi 127 m i jest to 60. co do wysokości budowla w Polsce. Tak duża wysokość wynika odległości między dwoma słupami, które stoją przy Wiśle – linia 220 kV w tym miejscu musi przekraczać koryto rzeki oraz wały i tereny zalewowe.
Zdjęcia są OK!!! :ok:
Nieostatni
Awatar użytkownika
zbyszekg9
Posty: 1554
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:32 pm

Re: Wyszogród - słup energetyczny

Postautor: zbyszekg9 » ndz lis 17, 2013 4:03 pm

Nieostatni pisze:Nie traktuj mej riposty złośliwie.
Wręcz przeciwnie. Tworząc nowe tematy liczę na to, że wątek się rozwinie, dowiem się czegoś nowego, może ktoś coś sprostuje, dopowie. Tak jest w tym przypadku. Mogę jedynie podziękować Ci za - jak to nazwałeś - ripostę. Chcę jedynie zaznaczyć, że nie napisałem o "najwyższym" słupie, tylko "jednym z najwyższych", a informację tę podałem za Jan Rostowski "Piesze znakowane szlaki turystyczne okolic Płocka", PTTK Odział Miejski w Płocku, Płock 2008, s. 191. Jeszcze raz dziękuje za uzupełnienie wiedzy.
Pozdrawiam

Wróć do „Inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości