Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Dawna szkoła - Stefanów Suserski ( pow.gostyniński)

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
ekologEKO
Posty: 284
Rejestracja: pt gru 16, 2011 5:31 pm
Lokalizacja: Płock-Suserz-Kamieniec

Dawna szkoła - Stefanów Suserski ( pow.gostyniński)

Postautor: ekologEKO » pn kwie 20, 2015 5:56 pm

Wiadomo, że przynajmniej od 1920 roku w tym budynku mieściła się szkoła podstawowa.W opracowaniu ,,Tajne nauczanie w obwodzie Armii Krajowej Gąbin" o Zdzisławie Andrzejak- nauczycielce tajnego nauczania wspomina się szkołę w Stefanowie: ,, W roku 1923 rozpoczęła pracę w Stefanowie. Była to typowa w owym czasie dwuklasowa szkoła powszechna.(...)W 1930 roku prosiła o przeniesienie do szkoły w Łuszczanowie gmina Pacyna.Otrzymała je wraz z awansem na kierownika szkoły."Figurka Matki Boskiej na terenie obok szkoła miała zostać według opowieści zasypana ziemią podczas okupacji. To miało ocalić ją od zniszczenia przez okupanta. Po wojnie dobudowano salę gimnastyczną zupełnie zmieniającą układ budynku. Szkołę zlikwidowano kilka lat temu ze względu na małą liczbę uczniów (podobno dwie osoby).Budynek gmina odsprzedała i obecnie po przystosowaniu mieści się tu dom weselny.
Załączniki
CIMG0106.JPG
CIMG0106.JPG (41.84 KiB) Przejrzano 744 razy
CIMG0105.JPG
CIMG0105.JPG (62.62 KiB) Przejrzano 744 razy
,,Aby zło zatriumfowało wystarczy, aby dobry człowiek nic nie robił"

Wróć do „Inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości