Strona 1 z 1

Ogród zoologiczny - Płock

: pn kwie 13, 2009 11:51 pm
autor: tete
Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku powstał w roku 1951 jako kontynuacja idei tworzenia ogrodu botanicznego i fauny krajowej z roku 1921. Unikalnie położony, na wysokiej skarpie wiślanej, o powierzchni 10 ha jest ogólnodostępnym terenem rekreacji i wypoczynku mieszkańców miasta
Aktualnie w płockim ZOO hodowanych jest ok. 3000 zwierząt w ponad 300 gatunkach, w tym wiele cennych, rzadko spotykanych w innych ogrodach zoologicznych.
W Pawilonie Akwarium-Herpetarium znajdują się ekspozycje gadów (żółwi, jaszczurek, węży, krokodyli), płazów, ryb słodkowodnych i morskich oraz morskich bezkręgowców (m.in. koralowców). Najciekawsze gatunki herpetarium to: boa madagaskarski, jaskrawo ubarwione pseudokoralowce, żółwie bokoszyjne, waran szmaragdowy oraz płazy: żaba pomidorowa, drzewołazy, rzekotki, żaba olbrzymia. W akwarium można podziwiać żółwia morskiego - karetę oraz piękne ryby raf koralowych.
W ostatnich latach powstało wiele nowych ekspozycji jak: wybieg ptaków wodnych, żółwi czerwonolicych, ekspozycje ptaków, insektarium, wyspa gibbonów,wybieg makaków japońskich, wybieg kangurów, wybieg dla lwów, wybieg pingwinów przylądkowych z basenem z oknem widokowym do obserwacji pingwinów pod wodą. Przebudowano ptaszarnię (obecnie Pawilon Ptaków Tropikalnych), słoniarnię z wybiegiem i ekspozycję żyraf. W wyremontowanym i zmodernizowanym w 2003 r. budynku starej małpiarni prezentowana jest największa w Polsce i jedna z największych w Europie, unikalna kolekcja tamaryn i marmozet -najmniejszych małp świata, zamieszkujących dżunglę Ameryki Południowej. W roku 2005 ukończono wybieg dla zebr Hartmanna, wybieg dla osłów somalijskich, ekspozycję cietrzewi i szklany ul. Jesienią 2007 r. otwarto nową ekspozycję lampartów perskich. Projektowany jest nowy pawilon dla słoni.
Źródło: http://www.zoo.plock.pl
Fotki poniżej:
Zdjęcia:

Re: Płockie Zoo

: wt kwie 14, 2009 9:43 pm
autor: chong
Naprawdę polecam to miejsce. Czy jesteś z Płocka, czy z poza tego miasta, masz chwilkę czasu, to koniecznie odwiedź płockie ZOO. Szczególnie pięknie jest wiosną kiedy zwierzęta budzą się z zimowego letargu, a wokół nas spaceruje mnóstwo pawi pokazujących zwoje piękne pióropusze.

Re: Płockie Zoo

: śr kwie 15, 2009 5:53 pm
autor: chong
Właśnie takie pawie chodzą po zoo.
(dołączam także zdjęcie mojego ulubieńca).

Re: Ogród zoologiczny - Płock

: wt lip 26, 2011 11:08 am
autor: bobola
Bardzo zastarzały wątek, część zdjęć zaiksowanych, a to jedna z płockich wizytówek. Niech "któś cóś" z tym zrobi :!:
Ja w celu reanimacji dodaję trzy zdjęcia :)

Re: Ogród zoologiczny - Płock

: czw kwie 16, 2015 7:49 pm
autor: Z_A
R.Wajnikonis.jpg
R.Wajnikonis.jpg (293.43 KiB) Przejrzano 1018 razy
Jesteście tu bliżej to i o fotki Wam łatwiej.
Trudno mi zdecydować czy zdjęcie (a właściwie adres fotki) będzie tu pasowało? Może już kiedyś polecałem?

SKARPA WIŚLANA 29 września 1929 roku, kiedy jeszcze nie było ZOO:
Powiększenie fotografii: https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=565EC0E7
Zdjęcie z albumu rodzinnego Romana Wajnikonisa, autora fotografii

Archiwalny widok pochodzi ze strony na facebooku:
Albumy z niepublikowanymi skanami - https://www.facebook.com/pages/Albumy-z ... 52?fref=ts

Polecam całą stronę wraz z archiwalnymi albumami - fotografie od początku XX wieku - Polska, Mazowsze, Europa... :ok: