Szymbark na Kaszubach (pow. kartuski)

Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Szymbark na Kaszubach (pow. kartuski)

Postautor: bobola » ndz lut 07, 2010 1:58 pm

Tym, co przypadkiem będą podróżowali przez Kaszuby polecam zatrzymać się w Szymbarku i zwiedzić... no właśnie, nie bardzo wiem jak to nazwać. Najbliżej to ma do skansenu ale nie tylko, najlepiej zobaczyć osobiście. Ja tam byłem w 2005 r. a do dzisiaj ponoć sporo przybyło.
Do pokazania wybrałem oryginalny, przywieziony z Syberii dom sybiraka, w którym stoi piec do spania. Przy okazji można dowiedzieć się ile butelek wódki kosztował kolejowy transport tej chaty do granic Polski.
Jest też tam replika schronu partyzantów Gryfa Pomorskiego, ale także "kaszubska deska" najdłuższa ręcznie wycięta deska świata i dużo, dużo więcej. Wszystko to na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.
Załączniki
HPIM0298-tr.Szymbark d.k.jpg
HPIM0298-tr.Szymbark d.k.jpg (106.19 KiB) Przejrzano 2839 razy
HPIM0329-tr.Szymbark schr.jpg
HPIM0329-tr.Szymbark schr.jpg (143.74 KiB) Przejrzano 2839 razy
HPIM0328-tr.schr.jpg
HPIM0328-tr.schr.jpg (126.94 KiB) Przejrzano 2839 razy
HPIM0325-tr.Szymbark schr.jpg
HPIM0325-tr.Szymbark schr.jpg (141.34 KiB) Przejrzano 2839 razy
HPIM0305-tr.Szymbark piec.jpg
HPIM0305-tr.Szymbark piec.jpg (130.08 KiB) Przejrzano 2839 razy
HPIM0311-tr.Szymbark d.s.jpg
HPIM0311-tr.Szymbark d.s.jpg (150.3 KiB) Przejrzano 2839 razy
tisio
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 02, 2010 4:42 pm

Re: Szymbark na Kaszubach

Postautor: tisio » śr sie 11, 2010 9:38 am

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Polecam zwiedzenie Szymbarku.Byłem w tamtym roku.Postawiono krzywy dom do góry nogami-wrażenie zawaliste...Przez dwie godziny po wyjściu z niego czułem się tak...Meble poprzykręcane do sufitu,wszystko pod kątem-podłogi,schody na piętro,drzwi,okna.W tamtym roku otworzyli również małpi gaj-można poczuć się jak na szkoleniu "czerwonych beretów" :smile1: nie wiem,czy jest dodatkowo płatny,bo jak byłem,to mieli dopiero udostępniać.schron TOW"Gryf"-niezapomniane przeżycie-symulacja nalotu bombowego-warto usiąść i zaczekać na jakąś zorganizowaną grupę,lub zapytać kogoś z obsługi.Trafiliśmy na wycieczkę grupy licealistów.jak zwykle-młodzież rozbrykana,rozgadana,roześmiana...Przewodniczka kazała wszystkim usiąść pod ścianami na ławeczkach,zgasiła światło i uruchomiła aparaturę...Szok-czułem się jakbym naprawdę siedział w schronie w czasie nalotu-brakowało mi tylko ziemi sypiącej się na głowę z sufitu.Po zakończeniu prezentacji i zapaleniu światła młodzież dziwnie ucichła...Jak komuś po drodze,gorąco polecam.Sorry za format zdjęcia-poprawiłem i dodałem drugie-z moją skromną osobą... :smile1:
Ostatnio zmieniony czw sie 12, 2010 7:39 am przez tisio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek&Agatka
Stowarzyszenie
Posty: 670
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:21 pm

Re: Szymbark na Kaszubach

Postautor: Jacek&Agatka » śr sie 11, 2010 9:48 am

tisio,
zlituj się i podmień fotkę na niejszą, bo nie idzie jej oglądać w całości, o czytaniu Twojego wpisu nie wspomnę.
AGATA

Wróć do „Ciekawe miejsca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości