Pinpointer

Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Pinpointer

Postautor: madmax78 » czw sie 20, 2009 7:17 pm

Nie wiem, co jeszcze dodać....
Pinpointer jest ''kombinowany'', czyli zrobiony z elementów, które akurat mam pod ręką.Dzięki temu koszty są trochę mniejsze od podobnego sprzętu wykonanego przez profesjonalne firmy.Aczkolwiek parametry są podobne.
Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 2:30 pm
Lokalizacja: Korzeniewo / Kwidzyn

Re: Pinpointer

Postautor: Arturro » śr paź 21, 2009 3:33 pm

Świetna sprawa chylę czoła przed kolegą :salut: Oby tak dalej . Z ciekawości ile takie urządzenie kosztuje ?
Awatar użytkownika
org.pl
Posty: 192
Rejestracja: śr lut 24, 2010 11:09 am
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Pinpointer

Postautor: org.pl » śr sie 25, 2010 11:37 am

Co pinpointera dołączę swój "wynalazek" który przerobiłem z wykrywacza przewodów w ścianie ( koszt 19 zł )
Trochę czasu i efekty gotowe.

Przed:
Obrazek

Bebechy:
Obrazek

Po:
Obrazek

Obrazek

Filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gj1Q6sC1 ... r_embedded[/youtube]
Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Pinpointer

Postautor: madmax78 » pn sie 30, 2010 9:04 pm

Świetna robota. :hurra:
Zasięg byłby troche większy, gdybyś przesunął cewkę na sam początek rdzenia ferrytowego.....
Jeżeli po tym zabiegu wykryje jeden grosz z 20mm, to znaczy, że jest git. Lepiej, chyba nie będzie....
Ponadto, w obrębie rdzenia nie powinno być większych kawałków metalu. Prawdopodobnie ta śrubka w obudowie zaniża Ci zasięg. Spróbuj ją wykręcić i sprawdź zasięg.
Awatar użytkownika
Irson
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:28 am

Re: Pinpointer

Postautor: Irson » pt wrz 24, 2010 9:20 am

Mam pytanko do kolegi madmaxa
gdzie mogę kupić dostać taką fajną osłonę cewki jak w twoim pinpointerze?
Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Pinpointer

Postautor: madmax78 » śr wrz 29, 2010 1:00 pm

Zasadniczo, to mój dzieciak przyniósł mi od swojego kolegi kilka takich rurek. Nie wiem do czego one nominalnie służyły, i wszystkie już niestety zużyłem. Rurki są ekstra, bo cewka wchodzi do nich z lekkim oporem i są wytrzymałe na wyginane. Mi osobiście bardziej podoba się obudowa sondy na fotkach kol. ORG.PL :hurra:
Awatar użytkownika
Irson
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:28 am

Re: Pinpointer

Postautor: Irson » śr wrz 29, 2010 3:45 pm

Rurka kolegi org.pl przypomina jakaś fiolkę owiniętą taśmą izolacyjną ale to jest już jakaś myśl jeszcze poszukam muszę sobie zrobić pinpointera...

a czy kolega org.pl może zdradzić w jakim markecie kupił ustrojstwo do przerobienia?

mam osobiście w domu AEG z wyświetlaczem ale ciężkie jak cholera i za dużo elektroniki
Awatar użytkownika
org.pl
Posty: 192
Rejestracja: śr lut 24, 2010 11:09 am
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Pinpointer

Postautor: org.pl » czw wrz 30, 2010 9:34 am

Wykrywacz kupiłem w lokalnym sklepiku. Mój niestety okazał sie chińska produkcją i osiągi jakie mam takie sam widzisz.
Jak będziesz kupował zwróć na to uwagę. Jak jest możliwość to przetestuj przed zakupem i porównaj modele, koszt większy o 20 zł to nie duży wydatek a zapewne da to efekty w osiągach.
madmax78 pisze:Zasięg byłby troche większy, gdybyś przesunął cewkę na sam początek rdzenia ferrytowego.....
- cewka jest najbliżej jak to możliwe rdzenia, tylko jak pisałem ten typ tak ma nawet bez osłony na czystej cewce dużo nie wyciągnie (tania chińska podróbka)

- Co do osłony cewki to jest osłona rączki od takiego świecącego miecza jakie w cyrku można kupić, jest w miarę sztywna i cienka.
(prezent od syna :D ).
Jest owinięta izolacją gdyż jej naturalny kolor to różowy, :lol2: nie bardzo mi się podobał.
Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Pinpointer

Postautor: madmax78 » ndz paź 10, 2010 2:32 am

Odnośnie pytania na temat tych rurek, to już wiem skąd się biorą.... Są to rdzenie , na których nawija się papier do np. rachunków za wodę. Raz w miesiącu, chodzi człowiek z taką małą drukarką i jak mu się skończy ten papier w maszynce, to zostaje sama rurka. Poprosiłem, żeby zostawiał dla mnie te rurki.
Awatar użytkownika
Irson
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:28 am

Re: Pinpointer

Postautor: Irson » ndz paź 10, 2010 9:54 pm

czy ten rdzeń papieru pana inkasenta jest z jednej strony zaślepiony?
Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Pinpointer

Postautor: madmax78 » czw paź 14, 2010 8:22 pm

Niestety nie. Trzeba kombinować..... :jackas:

Wróć do „Eksploracja, sprzęt poszukiwawczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości