Brak kultury eksploatorów...

Awatar użytkownika
Irson
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:28 am

Brak kultury eksploatorów...

Postautor: Irson » śr kwie 21, 2010 11:08 am

W ostatni weekend postanowiłem połazić z wykrywką w lesie miedzy Radziwiem a Górami...
I zaszokował mnie brak kultury poszukiwaczy którzy nie zasypują po sobie dołków...
Jest to nagminne w Płocku i okolicach...

Obrazek

Obrazek

sorki za złą jakość robione telefonem...
Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Brak kultury eksploatorów...

Postautor: madmax78 » śr kwie 21, 2010 12:00 pm

Niestety KZ ma rację :jackas: Tacy ludzie wystawiają wizytówkę całej społeczności eksploratorów. W każdym stadzie są czarne owce. Prawdziwy poszukiwacz narzuca sobie kodeks honorowy, czyli ; zasypuje po sobie dołki nie kopie na cmentarzach, grodziskach, nie wchodzi na stanowiska archeo. Taki kodeks nie jest z resztą niczym szczególnym, po prostu są takie rzeczy, których się nie robi z zasady. 3 lata temu, kiedy robiłem galerie foto ze starymi cmentarzami, spotkałem dwie hieny cmentarne, które łaziły z wykrywaczami po starym cmentarzu ewangelickim w lesie. Wykorzystując to, że byłem ubrany w kompletny mundur WP, napędziłem im takiego stracha, że jeden z nich nawet saperki zapomniał zabrać... :guns:
Awatar użytkownika
Irson
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:28 am

Re: Brak kultury eksploatorów...

Postautor: Irson » śr kwie 21, 2010 1:08 pm

madmax jeśli chodzi o cmentarzyska to natknąłem się w tamtym roku na strasznie zniszczony niemieckich cywili okolica malownicza N 52''40'40.11 E 19''37'40.93 z geoportalu.
Awatar użytkownika
madmax78
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 11, 2009 10:27 pm

Re: Brak kultury eksploatorów...

Postautor: madmax78 » śr kwie 21, 2010 4:19 pm

Jednakowoż, nie wszystkie cmentarze są rozkopane i niszczone przez hieny. Ludzie, którzy dokonywali ekshumacji, też nie zawsze zasypywali groby...i na pomniki też nie uważali, bo kilka lat po powstaniu tego, czy innego cmentarza, nie przedstawiały one raczej żadnej wartości historycznej.

Wróć do „Eksploracja, sprzęt poszukiwawczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości