Drodzy użytkownicy

Doceniamy zaangażowanie tak wielu z Was w redagowanie i rozwijanie zasobu wiedzy zgromadzonej na naszym forum. Korzystanie z tego zbioru historii, wspomnień, opisów, fotografii jest jednak możliwe tylko pod warunkiem opłacenia należności za utrzymanie serwera na którym gromadzone są dane. Zwracamy się do Was z prośbą o drobne nawet wpłaty, które pozwolą nam utrzymać i rozwijać witrynę. Wtedy będziemy mogli dalej wspólnie cieszyć się z odkrywania naszej ojczyzny, a na pewno nie zabraknie miejsca na przechowywanie kolejnych informacji.

Jeśli uznacie za słuszne wesprzeć forum wpłatą wg własnego uznania i możliwości, będziemy jako administratorzy forum i strony internetowej bardzo wdzięczni.
Informacje niezbędne do dokonania płatności:

Odbiorca: Stowarzyszenie TRADYTOR
Nr konta: 68 2130 0004 2001 0554 6429 0001
Tytuł płatności: Składka na serwer

Z góry dziękujemy i zachęcamy do aktywnego korzystania z naszej wspólnej kopalni wiedzy.

Odyseja Historyczna KUTNO 2014

Awatar użytkownika
darek1970
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 21, 2011 11:01 pm

Odyseja Historyczna KUTNO 2014

Postautor: darek1970 » wt lip 08, 2014 7:56 pm


Program Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna Odsłona V" Kutno-Leszczynek 2014


Piątek 18.07.2014, Plac Marszałka J. Piłsudskiego KUTNO /wstęp wolny/


Stoiska handlowe: militaria, pamiątki historyczne, książki, zabawki. Wystawa sprzętu wojskowego, samochody, pojazdy ciężkie, średniowieczne gry historyczne, mini dioramy, prezentacje grup, stanowisko łucznicze dla dzieci.

16:00 Parada Grup Rekonstrukcji Historycznych z Placu Wolności na Plac Piłsudskiego.
16:15 Scenka historyczna „Powstanie Warszawskie Godzina W”.
16:30 Oficjalne otwarcie V Zlotu GRH Odyseja Historyczna i powitanie gości oraz uczestników zlotu.
16:40 Prezentacja rycerzy konnych z okresu XIII i XIV wieku.
17:10 Średniowieczny pojedynek rycerzy pieszych w pełnych zbrojach, z komentarzem historycznym. Grupa Walhalla.
17:30 Pokaz klasycznej szermierki sportowej i japońskiej - Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej - Komisariat w Radomiu. Pokaz japońskim karabinem szermierczym z przedstawieniem podstawowych ruchów oraz porównanie walki z karabinem szermierczym europejskim.
18:00 Pokaz tańca historycznego z nauką tegoż tańca dla publiczności, zabawy plebejskie oraz pokazy walki wojów – grupa Wilcza Rota oraz Arkona.

LESZCZYNEK, gmina KUTNO

Dzieci do lat 12- wstęp wolny. Bilet w formie opaski – 5 zł od osoby (ważny przez jeden dzień). Zerwana opaska traci ważność! Kasa czynna do 21.00. Teren zlotu otwarty dla zwiedzających do zakończenia koncertu.

20:30 Koncert zespołów The Jet-sons Rockabilly Trio oraz Bałagan.


Sobota 19.07.2014, LESZCZYNEK, gmina KUTNO


Dzieci do lat 12- wstęp wolny. Bilet w formie opaski – 5 zł od osoby (ważny przez jeden dzień). Zerwana opaska traci ważność! Kasa czynna do godziny 21.00. Teren zlotu otwarty dla zwiedzających do zakończenia koncertu.

10:00 Otwarcie V Zlotu GRH Odyseja Historyczna.
Kuchnia polowa, grill, stoiska militarne, wystawa sprzętu, prezentacje grup, gry i zabawy dla publiczności.
10:00 – 12:00 Turniej łuczniczy.
11:00 Pokaz artyleryjski – różne grupy.
11:30 Pokaz klasycznej szermierki sportowej i japońskiej - Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej - Komisariat w Radomiu.
12:00 Pokazy dynamiczne sprzętu wojskowego. Prezentacja niemieckiego czołgu średniego Pantera.
13:00 Inscenizacja historyczna: Wrzesień 1939.
14:00 Formy ze szkoły szermierczej: Pokaz walki pomiędzy historycznymi przeciwnikami, np Rzymianin kontra Kartagińczyk, pojedynki wojów, walki rycerzy średniowiecznych.
14:40 Średniowieczny Konny Turniej Rycerski –zbieranie pierścieni kopia, najazd kopią na metalowe tarczki, zbieranie pierścieni mieczem, cięcie mieczem kapusty i pojedynek na kopie – tzw. „kruszenie”.
16:00 Epoka napoleońska – pokaz 2 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego i Artylerii Pieszej Księstwa Warszawskiego.
16:30 Inscenizacja historyczna: Wikingowie.
17:30 Inscenizacja obrzędów kultu pogańskiego; przedstawienie sądu nad czarownicą, słowiański obrzęd ciałopalenia wodza, itp.
18:30 Inscenizacja historyczna: Walki o przyczółek Warecko-Magnuszewski.
19:00 Gry i zabawy plebejskie.
20:00 Inscenizacja historyczna: Normandia 44.
20:30 Koncert zespołów Forteca, Hańba i Duan ... między koncertami pokaz nocny.

Niedziela 20.07.2014, LESZCZYNEK, gmina KUTNO

Dzieci do lat 12- wstęp wolny. Bilet w formie opaski – 5 zł od osoby (ważny przez jeden dzień). Zerwana opaska traci ważność!

10:00 Otwarcie terenu dla zwiedzających.
Kuchnia polowa, grill, stoiska militarne, wystawa sprzętu, prezentacje grup, gry i zabawy dla publiczności.
10:30 Msza święta – polowa.
11:40 Inscenizacja historyczna – Wielka Wojna.
12:30 Konny Turniej Rycerski – bohurt konny, walki rycerskie, rzut włócznią w galopie do celu, polowanie na zwierzęta.
13:30 Inscenizacja historyczna: Holandia 44.
14:30 Pokazy dynamiczne sprzętu wojskowego.
15:00 Pokaz walki wojów wczesnośredniowiecznych.
16:00 Oficjalne zakończenie V Zlotu Odyseja Historyczna.

Z powodu dynamiki imprezy organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.

W dniach 19-20 lipca 2014 roku będą uruchomione dodatkowe kursy komunikacji miejskiej. Szczegółowy komunikat znajdą Państwo na stronie http://www.mzk.kutno.pl. Obowiązują bilety komunikacji miejskiej MZK Kutno.
Awatar użytkownika
darek1970
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 21, 2011 11:01 pm

Re: Odyseja Historyczna KUTNO 2014

Postautor: darek1970 » wt lip 08, 2014 8:20 pm

Już za niecałe dwa tygodnie rusza piąta już Odyseja Historyczna Kutno-Leszczynek 2014. W tym roku swą obecność zapowiedziało ponad 850 rekonstruktorów z całej Polski zrzeszonych w ponad 70 grupach rekonstrukcyjnych. Jak co roku będzie można zobaczyć przedstawicieli z wszystkich epok historycznych, począwszy od starożytności po czasy współczesna kończąc. Nie ukrywamy, że największa liczba rekonstruktorów to oczywiście grupy wczesnośredniowieczne oraz rekonstruktorzy zajmujący się II wojną światowa, ale gwarantujemy, że nie zabraknie ani „Napoleona” ani przedstawicieli z okresu „wielkiej wojny”.
Z okazji okrągłych rocznic V Odyseja Historyczna będzie nawiązywała do 100 rocznicy wybuchu pierwszej Wojny Światowej, 75 rocznicy wybuchu drugiej Wojny Światowe, 70 rocznicy lądowania aliantów w Normandii oraz bitwie pod Arnhem. Będzie można zobaczyć 4 inscenizacje historyczne nawiązujące do tych tematów. Po raz pierwszy do pokazów wprowadzamy pirotechnikę, aby przedstawiany przez nas „obraz” był jeszcze bardziej realistyczny niż do tej pory.
Obok rekonstruktorów podziwiać będzie można całą gamę rzemieślników. Nie zabraknie kowala, snycerza, serowarów, warsztatu szewsko-rymarsko-krawieckiego z czasów I wojny światowej czy wędzarni. Będą pokazy obróbki bursztynu, drzeworytnictwa, rogownictwa, robienie krajek, kuchnia średniowieczna i wiele wiele innych zapominanych już dzisiaj zawodów.
W tym roku, po raz pierwszy rusza Turniej Łuczniczy z bardzo ciekawymi konkurencjami. Turniej skierowany jest oczywiście do rekonstruktorów w odpowiednim stroju historycznym, nawiązującym do epoki z okresu związanego z łucznictwem oraz z odpowiednim łukiem wykonanym z naturalnych materiałów.
Jak co roku nie zabraknie artylerii, moździerzy, granatników, hakownic, armat i sprzętu ciężkiego. Zaprezentujemy najlepszy czołg średni II wojny światowej – niemiecką Panterę. Czołg będzie można zobaczyć w pokazach dynamicznych oraz w inscenizacjach historycznych, oraz zaprezentujemy 10 dywizjon Rozpoznawczy Płk. Maczka. Pierwszy raz po 75 latach nastąpi inauguracja - pokaz odbudowanego Sokoła 1000 wraz z platformą transportową z zamontowanym CKM-em Wz.30.
To tylko część atrakcji które będzie można zobaczyć na V zlocie Grup Rekonstrukcji Historycznych ODYSEJA HISTORYCZNA 18-20 lipiec.
Serdecznie zapraszamy.
Patronat honorowy nad imprezą objęli Polskie Towarzystwo Historyczne, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwo Obrony Narodowej

Pozdrawiam
Rafał A.

Wróć do „Rekonstrukcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość