Uchwyt, ale co trzymał?

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
WERTTREW

Uchwyt, ale co trzymał?

Postautor: WERTTREW » wt sie 04, 2009 9:47 am

Jak w temacie. Dodam, że rzecz na około 10-15 cm średnicy. Wykopana została na linii okopania się sowietów w lasach, gdzieś pomiędzy Augustowem i Suwałkami, a niedaleko od niej trafilismy jeszcze kilka fantów typu: ruska-łuska, jakieś dziwne pudełka-pojemniki i ogniwa gąsienicy (przypuszczalnie z jakiegoś lekkiego czołgu sowieckiego).
Jakieś pomysły?

Obrazek
Awatar użytkownika
tete
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 760
Rejestracja: pt mar 13, 2009 10:37 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Uchwyt, ale co trzymał?

Postautor: tete » wt sie 04, 2009 12:26 pm

Pierwsze skojarzenie to gaśnica....
Z przymróżeniem oka skoro to radzieckie okopy to uchwyt na kankę z bimberkiem ;)
Być rządzonym oznacza, pod pretekstem dbałości o dobro ogółu być zmuszanym do płacenia
Być rządzonym oznacza być uciskanym okradanym, oszukiwanym, drenowanym, represjonowanym
Taka jest władza, taka jest jej sprawiedliwość,
Taka jest władza, taka jest jej moralność.

(c) SS20 aka Dezerter
Obrazek
Awatar użytkownika
Margos
Posty: 330
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:56 am
Lokalizacja: Łódź,Staňkov (okres Domažlice) Czech Republic

Re: Uchwyt, ale co trzymał?

Postautor: Margos » wt sie 04, 2009 5:43 pm

Tete moje pierwsze skojarzenie to też gaśnica , ale nie jestem pewien czy ten ratujący życie wynalazek był u ruskich na wyposażeniu :peace: :hurra:
Obrazek
WERTTREW

Re: Uchwyt, ale co trzymał?

Postautor: WERTTREW » wt sie 04, 2009 7:55 pm

Margos pisze:Tete moje pierwsze skojarzenie to też gaśnica , ale nie jestem pewien czy ten ratujący życie wynalazek był u ruskich na wyposażeniu :peace: :hurra:
Otóż to dokładnie pomyślałem, gdy ten sprzęt nam wyskoczył!
Może jednak brać pod uwagę fakt, że przez rzekę stały oddziały "niebieskookich blondynów" i być może po walce sprzątano pozostałości tak, jak podeszło (czyt. miksując je ze sobą)?
WERTTREW

Re: Uchwyt, ale co trzymał?

Postautor: WERTTREW » śr sie 12, 2009 3:27 pm

No to może gwoli uzupełnienia informacji, bo przybyło ich troszkę.
Uchwyt (najprawdopodobniej faktycznie od gaśnicy) znaleźliśmy w pobliżu dwóch ogniw gąsienicy od sowieckiego pojazdu pancernego zbudowanego na podwoziu T-70. Na 99% chodzi o działo SU-76. Wiem, że była w nim gaśnica i wiem gdzie ją montowano, ale nie mam niestety pojęcia przy pomocy jakiego uchwytu? Gdyby Wam coś w temacie kiedyś wpadło w oczy - pamiętajcie!

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości