Coś - Kostusin (pow. lipski)

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Coś - Kostusin (pow. lipski)

Postautor: trobal » sob maja 08, 2010 11:42 pm

Jadąc w zeszłym roku z Ożarowa przez Zwoleń do Puław zauważyłem w Kostusinie (tej miejscowości nie ma w googlach i w wiki - są inne o tej samej nazwie) pomiędzy drzewami po wschodniej stronie drogi kawałek betonu. Miejscowość ta znajduje się pomiędzy Maruszowem a Czekarzewicami przy drodze Warszawa - Sandomierz. Dzisiaj znów się tam pojawiłem i pewnie bym przejechał ale właśnie ktoś tam robił zdjęcia. Może to owczy pęd ale i ja porobiłem. Nie mam jednak pojęcia co to jest. To coś jest bardzo zniszczone. Kiedyś zapewne wybuchło, potem rozwalano to koparkami. Długość to kilkanaście metrów. Na przedłużeniu w głębi lasu znajduje się jeszcze dłuższy dół. Dla oddania skali postawiłem przy tym i rower. Materiał bardziej przypomina pierwszowojenne fortyfikacje niż te późniejsze. Ale czy to mogły być fortyfikacje? Kilka metrów terenu od pozostałości do polnej drogi która tędy przebiega to zasmołowany beton. Zdjęcia są klikalne (się powiększają). Na betonach się nie znam i widziałem tylko kilka jak dotąd w tym jeden z pierwszej wojny znajdujący się w Janowcu nad Wisłą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Coś w Kostusinie

Postautor: bobola » ndz maja 09, 2010 10:57 am

:extra_saywha: to coś ma szkodliwe wlaściwości :!: jak chciałem z bliska zobaczyć rower, to komputer mi się zaciął i musiałem go przeładować :mruga:
O tym na zdjęciach, co mówią tubylcy :?:
Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Coś w Kostusinie

Postautor: trobal » ndz maja 09, 2010 11:17 am

Na zacinanie się komputera nic nie poradzę - pewnie dotyczy to małej ilości pamięci w skrzynce.

Miejscowych niestety nie spotkałem. Być może to oni właśnie rozbierają to coś i na pewno będę wiedzieć jak długo to stoi oraz jak wyglądało. Temat jednak założyłem w nadziei, że może ktoś coś będzie wiedział na temat umocnień w tej okolicy. Z wyglądu te reszki już niczego nie przypominają.

Szkodliwość dopiero ocenię - dotykałem gołą rękę by sprawdzić czy łatwo się rozsypuje. Ocena organoleptyczna wykazała, że mieszanka trzyma się dość dobrze i nie da się tego łatwo skrobać.
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości