Uderz w stół

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
adiutant
Posty: 124
Rejestracja: czw maja 20, 2010 10:17 pm

Re: Uderz w stół

Postautor: adiutant » śr lip 21, 2010 10:13 am

A pod tym linkiem są trochę inne informacje niż z Wikipedii. Jak czytam, że prusacy oceniali go jako "zagorzałego i zbrodniczego szowinistę" to serce rośnie i żal tylko wielki, że dziś takie postawy są wykpiwane i rugowane ze świadomości młodzieży ażeby sobie przypadkiem nie przyswoiła wartości Ojczyźnie Miłej potrzebnych.

http://www.glogow.pl/tzg/bibioteka_muli ... minski.pdf
adiutant gen.Bontemps
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Uderz w stół

Postautor: bobola » śr lip 21, 2010 11:35 am

Odnoszę wrażenie, że Jł Umiński był postacią kontrowrsyjną :?: Co Wy na to :?:
Awatar użytkownika
kwis
Posty: 489
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Płock

Re: Uderz w stół

Postautor: kwis » śr lip 21, 2010 12:59 pm

bobola pisze:Odnoszę wrażenie, że Jł Umiński był postacią kontrowrsyjną :?: Co Wy na to :?:
Kim jest postać kontrowersyjna? Jak sama nazwa mówi taka osoba wzbudza kontrowersje, jest to osoba, której postępowanie lub słowa można różnie interpretować. Jedni uważają, że postępuje dobrze, inni mogą stwierdzić jej zachowanie za absurdalne i złe. Taka postać może wzbudzać kontrowersje w swoim środowisku, najbliższym otoczeniu.

nie znam na tyle działalności tego człowieka bym stwierdził o Jego kontrowersyjności.
Awatar użytkownika
adiutant
Posty: 124
Rejestracja: czw maja 20, 2010 10:17 pm

Re: Uderz w stół

Postautor: adiutant » śr lip 21, 2010 5:54 pm

bobola pisze:Odnoszę wrażenie, że Jł Umiński był postacią kontrowrsyjną :?: Co Wy na to :?:
A skąd takie wrażenie kochaneczku? Bo ja pisząc, że był zdrajcą i szowinistą napisałem, że tak go oceniali prusacy. Brała się ta ich ocena z przekonania, że winien wierność królowi pruskiemu jak on się tam zwał to nie wiem? Dla mnie taka postawa to czysty patriotyzm przeplatany bohaterstwem.
Czternastoletnim chłopakiem będąc walczył pod Kościuszką, potem z austryjakami, i wreszcie w dobie wojen napoleońskich wybrał służbę u Księcia Poniatowskiego. Potem na krótko wstąpił do armii Królestwa Polskiego. Zakładał "Związek kosynierów" i do Powstania Listopadowego zbiegł z uwięzienia w twierdzy Głogów, zaryzykował wszystko i wszystko stracił (majątek w pruskim zaborze przepadł zlicytowany).
Kiedyś to ludzie wiedzieli gdzie ich miejsce :!:
adiutant gen.Bontemps
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Re: Uderz w stół

Postautor: UBOOT » śr lip 21, 2010 7:05 pm

Kochani nie odbierajcie mi tematu :D ! Po weekendzie opisze wszystko :)

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości