Aparaty radiowe i telefoniczny

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Aparaty radiowe i telefoniczny

Postautor: bobola » sob lut 18, 2012 1:58 pm

Na zdjęciu z 1930 r. widoczne są 2 aparaty radiowe i telefoniczny. Może miłośnicy takich staroci rozpoznają ich modele i kto je produkował :?:
Załączniki
Foto019-2-tr.stare foto.jpg
Foto019-2-tr.stare foto.jpg (76.15 KiB) Przejrzano 3758 razy
Awatar użytkownika
Nieostatni
Posty: 645
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 10:49 pm
Lokalizacja: W-wa (rzut beretem)

Re: Aparaty radiowe i telefoniczny

Postautor: Nieostatni » sob lut 18, 2012 4:08 pm

Witaj!
W czasie kiedy ojciec słuchał na starej Tesli - Wolnej Europy, Londynu, Waszyngtonu, ja ćwiczyłem kontakty radiowe przy pomocy własnych konstrukcji odbiorników kryształkowych. Zerknij tu: http://historiaradia.neostrada.pl/Krysz ... l#schematy
http://historiaradia.neostrada.pl/Lata1925-1929.html - historia, producenci, modele, schematy. Coś na pewno znajdziesz, aby wyjaśnić wątpliwości. Pozdrawiam
Nieostatni
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Aparaty radiowe i telefoniczny

Postautor: bobola » ndz lut 19, 2012 12:05 pm

Nieostatni, jak zwykle niezawodny w służeniu pomocą :!: serdecznie dziękuję :)
Ostatnio robię wykopaliska w starych rodzinnych fotografiach i odkrywam na nich nie tylko przodków ale także przedmioty, których "odkopanie" i rozpoznanie nazwałem "ARCHEOLOGIĄ FOTOGRAFII". Zdjęcie to mały fragment fotografii, o której już coś napisałem i przeszedłem ścieżki wskazane przez Ciebie, bowiem liczę na to, że jacyś zapaleńcy potwierdzą lub skorygują moją identyfikację radioaparatów, o telefonie nic nie wiem.
Zachęcam wszystkich do archeologicznej przygody w albumach ze starymi fotografiami i dzielenia się swymi odkryciami :ok:
Awatar użytkownika
gruzin85
Moderator lokalny
Posty: 276
Rejestracja: pt lis 06, 2009 8:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Aparaty radiowe i telefoniczny

Postautor: gruzin85 » pt kwie 13, 2012 8:02 pm

Proponuję przenieść do działu " Krótkofalarstwo" :) To jest dział, w którym jest mowa o wszelakiego typu radio i pogaduszki na te tematy :) Pozdrawiam! :heej: :)
Kompanja Brus >>> Kocham Polskę! Kochaj ją i Ty! :-)
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Aparaty radiowe i telefoniczny

Postautor: bobola » sob kwie 14, 2012 1:50 pm

gruzin85 pisze:Proponuję przenieść do działu " Krótkofalarstwo" To jest dział, w którym jest mowa o wszelakiego typu radio i pogaduszki na te tematy Pozdrawiam!
Początkowo miałem taki zamiar ale po zapoznaniu się z tamtejszymi komentarzami stwierdziłem, że nasi krótkofalowcy nie sięgają tak głęboko, do radioodbiorników z lat 20-30 i potwierdziło się, jedynie nieostatni wyciągnął pomocną dłoń a teraz Ty. Radioodbiornki są zidentyfikowane, natomiast telefon nie.

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości