Podstawa pod działo przeciwlotnicze - Łowicz

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 10, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Łowicz/Kutno

Podstawa pod działo przeciwlotnicze - Łowicz

Postautor: Paul » wt lut 11, 2014 6:39 pm

Dwa lata temu będąc na wycieczce z córeczką znalazłem niedaleko linii torów kolejowych Łowicz-Kutno taki obiekt :

Obrazek

Obrazek

Trochę poszperałem i podobno to podstawa pod niemieckie działo przeciwlotnicze. Jednak ze względu na brak śladów jakichkolwiek umocnień lub bunkrów w pobliżu wspomnianego obiektu wydaje Mi się to mało prawdopodobne. Może ktoś z Was pomoże w zidentyfikowaniu ZAGADKI ...
BETTER DEAD THAN RED !!!
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Podstawa pod działo przeciwlotnicze - Łowicz

Postautor: bobola » śr lut 12, 2014 11:39 am

Skoro to coś jest w pobliżu torów, to może jest to element dawnej infastruktury kolejowej :?: :?: :?:
Moderatora proszę o przeniesienie tego wątku do "Identyfikacji" :ok:
Ostatnio zmieniony śr lut 12, 2014 1:06 pm przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: załatwione :-)
Awatar użytkownika
gruzin85
Moderator lokalny
Posty: 276
Rejestracja: pt lis 06, 2009 8:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Podstawa pod działo przeciwlotnicze - Łowicz

Postautor: gruzin85 » ndz paź 19, 2014 12:32 pm

Tak to podstawa pod działko p.lot. Pod sprzężone Flakvierling 20mm lub armatę 75mm marki Schneider.
W Łodzi do osłony lotniska Lublinek użytku armat 75mm, ale do dziś przetrwały tylko takie betonowe podstawy ;-) Gratuluję znaleziska. Ja łaziłem po linii niemieckich bunkrów pod Łowiczem, ale nie wiem czy to opisywałem na forum??? :roll: Pozdrawiam!
Kompanja Brus >>> Kocham Polskę! Kochaj ją i Ty! :-)
Awatar użytkownika
HETMAN
Stowarzyszenie
Posty: 570
Rejestracja: sob sty 12, 2013 2:00 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Podstawa pod działo przeciwlotnicze - Łowicz

Postautor: HETMAN » ndz paź 19, 2014 7:48 pm

gruzin85 pisze:Tak to podstawa pod działko p.lot. Pod sprzężone Flakvierling 20mm lub armatę 75mm marki Schneider.
W Łodzi do osłony lotniska Lublinek użytku armat 75mm, ale do dziś przetrwały tylko takie betonowe podstawy ;-) Gratuluję znaleziska. Ja łaziłem po linii niemieckich bunkrów pod Łowiczem, ale nie wiem czy to opisywałem na forum??? :roll: Pozdrawiam!
Witam
Potwierdzam to co pisze kolega j/w.
Gratulacje bo to naprawdę rzadkie znalezisko.

Pozdrawiam
:papa:
Jam jest HETMAN,człowiek prawy,co za Polskie siedział sprawy.
Polskę chętnie bym wyzwolił,lecz mi Chruszczow nie pozwolił.

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości