Tabliczka z enigmatyczną inskrypcją

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Tabliczka z enigmatyczną inskrypcją

Postautor: bobola » sob maja 17, 2014 12:39 pm

Figura Jezusa z cmentarza przy Al. Kobylińskiego, stojąca przy głównej alejce, z tyłu nagrobka ks. Materny została odnowiona, uzupełniono brakujące dłonie i pokryto nową polichromią. Jest też metalowa tabliczka z inskrypcją dla mnie niezrozumiałą, przed rokiem tej tabliczki nie widziałem, ale może była zasłonięta kwiatami i pozostaje pytanie, czy tabliczka jest pierwotna, czy umieszczono ją w ramach odnowy?
Wyznanie miłości Jezusa jest zrozumiałe, ale czy twe ręce, to mogą być dłonie, których figura przed rokiem była pozbawiona? Nie wiem jak to można interpretować.
Załączniki
P5150026-tr.Płock.jpg
INSKRYPCJA
P5150026-tr.Płock.jpg (58.88 KiB) Przejrzano 1983 razy
P5130015-tr.Płock.jpg
FIGURA ODNOWIONA
P5130015-tr.Płock.jpg (91.92 KiB) Przejrzano 1983 razy
P6090029-tr.Płock Jezus.jpg
FIGURA W CZERWCU 2013 R.
P6090029-tr.Płock Jezus.jpg (112.87 KiB) Przejrzano 1983 razy
Awatar użytkownika
tete
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 760
Rejestracja: pt mar 13, 2009 10:37 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Tabliczka z enigmatyczną inskrypcją

Postautor: tete » sob maja 17, 2014 9:21 pm

Ja to rozumiem w ten sposób: Jezus/Bóg nie ma rąk poza rękami w niego wierzących. Są oni jego narzędziem. Pasuje jako symbol odnowienia figury.
Być rządzonym oznacza, pod pretekstem dbałości o dobro ogółu być zmuszanym do płacenia
Być rządzonym oznacza być uciskanym okradanym, oszukiwanym, drenowanym, represjonowanym
Taka jest władza, taka jest jej sprawiedliwość,
Taka jest władza, taka jest jej moralność.

(c) SS20 aka Dezerter
Obrazek

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości