Budynek szkolny (?) - Karnkowo (pow. lipnowski)

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
zbyszekg9
Posty: 1554
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:32 pm

Budynek szkolny (?) - Karnkowo (pow. lipnowski)

Postautor: zbyszekg9 » śr gru 09, 2015 7:04 pm

Zainteresował mnie murowany budynek w którym mieści się obecnie biblioteka, stojący obok nowej szkoły, Prawdopodobnie jest to budynek starej szkoły (znawców okolic proszę ewentualnie o weryfikację moich przypuszczeń). Jeśli tak, to może ktoś z szanownego gremium wie, kiedy nastąpiła przeprowadzka do nowego budynku. I pytanie kluczowe: na interesującym mnie budynku widnieje symbol Miejsca Pamięci Narodowej, a także - jak się wydaje - ślad po usuniętej tablicy. Jakiego faktu dotyczyła Narodowa Pamięć i na jaką okoliczność miejsce to przestało być uznane na warte pamięci?
Nie często mam sposobność przebywać w Karnkowie (raczej tylko przejazdem). Liczę więc, że ktoś podzieli się swoją wiedzą, ku pamięci potomnym.
Załączniki
136. Karnkowo. Dawny budynek szkolny, obecnie biblioteka.JPG
136. Karnkowo. Dawny budynek szkolny, obecnie biblioteka.JPG (139.41 KiB) Przejrzano 1654 razy
138. Karnkowo. Dawny budynek szkolny, obecnie biblioteka.JPG
138. Karnkowo. Dawny budynek szkolny, obecnie biblioteka.JPG (125.64 KiB) Przejrzano 1654 razy
139. Karnkowo. Dawny budynek szkolny, obecnie biblioteka.JPG
139. Karnkowo. Dawny budynek szkolny, obecnie biblioteka.JPG (124.07 KiB) Przejrzano 1654 razy

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość