Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Franciszek Majewski ps. "Słony"

Awatar użytkownika
andrzej2603
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 25, 2013 7:31 pm

Franciszek Majewski ps. "Słony"

Postautor: andrzej2603 » pn mar 25, 2013 7:42 pm

Witam,

Poszukuję informacji o Franciszku Majewskim, żołnierzu wyklętym, który urodził się w Bielsku, ponieważ we wrześniu 2013 r. chcemy odsłonić w Bielsku tablicę pamiątkową ku Jego czci. W tej chwili zgromadzone informacje są skromne, krótki biogram: http://www.lupaszko.pl/articles.php?article_id=28 oraz wyrwane fragmenty z S. Gujski, Mój szlak żołnierski i tułaczy.

Gdyby ktoś znał inne pozycje, opracowania, wspomnienia, gdzie można znaleźć informacje o Franciszku Majewskim lub może nawet jakieś starsze osoby, który pamiętają tą postać i mogłyby coś ciekawego opowiedzieć o jego życiu i walce z Niemcami oraz "władzą ludową", to byłbym wdzięczny za kontakt i pomoc.

Pozdrawiam,
Andrzej Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
kotek
Stowarzyszenie
Posty: 118
Rejestracja: sob mar 26, 2011 11:25 am

Re: Franciszek Majewski ps. "Słony"

Postautor: kotek » czw mar 28, 2013 11:34 pm

Myślę, że warto zgłosić się do Pana Jacka Pawłowicza z IPN (jeśli Pan jeszcze tego nie zrobił), on na pewno może pomóc.

Wróć do „Biografie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość