Gałkowski, Gałkowscy - mazowiecka rodzina

Awatar użytkownika
krycha
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 06, 2014 10:32 pm

Gałkowski, Gałkowscy - mazowiecka rodzina

Postautor: krycha » pn maja 04, 2015 7:21 pm

Witam!!!
Od dawna śledzę Wasze forum. Od prawie 10 lat przebywam w Londynie, a zupełnie nie dawno zainteresowałam się genealogią mojej rodziny niestety ze względu na ograniczony dostęp do archiwów idzie to raczej mozolnie. Znalazłam na waszym forum wątek dotyczący dworu w Koseminie, a dokładnie dwa dni temu znalazłam informację o swoim pradziadku, który był właścicielem majątku we wsi Kęsice w Koseminie. Dodam że dotychczas wszyscy w rodzinie twierdzili, że Ludwik nie powrócił z wojny. A tu taka niespodzianka!!! Z zebranych informacji udało mi się ustalić, że pradziadek był ławnikiem magistratu, brał udział w komitecie budowy 'Jagiellonki", jego rodzice to Florian i Franciszka z Lewandowskich. Jest jednak zagadka której nie potrafię rozwiązać, otóż najstarszy syn
Ludwika(ur. 1875 w Sierpcu) i Marii Gałkowskich(ur. 1880 w Lublinie)- Henryk, urodził się w Tajszecie na Syberii w 1899 r. pozostałe dzieci czyli Bolesław i Zofia w Płocku odpowiednio w 1910 i 1912 r. Może macie jakieś sugestie? Kochani może w związku z Waszymi poszukiwaniami spotkaliście się gdzieś z nazwiskiem Ludwika Gałkowskiego, będę wdzięczna za wszelkie informacje w tej sprawie. Nie umiem wstawić zdjęcia buu...
Przytoczę więc informacje znalezione w Głosie Mazowieckim z dnia 24.06.1937
Nagły zgon byłego ławnika Magistratu
21 dnia bieżącego miesiąca zmarł nagle Ludwik Gałkowski, właściciel majątku Kęsice gm. Kosemin pow. sierpeckiego, przeżywszy lat 62.
Ś.P. Ludwik Gałkowski był płocczaninem i przez wiele lat piastował urząd ławnika w Magistracie m. Płocka.
Śmierć ś. p. Gałkowskiego nastąpiła w skutek udaru sercowego.
Pozdrawiam wszystkich Tradytorów
Anna
Awatar użytkownika
Thomas
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1509
Rejestracja: wt gru 01, 2009 8:40 pm
Kontakt:

Re: Gałkowski, Gałkowscy - mazowiecka rodzina

Postautor: Thomas » pn maja 04, 2015 11:28 pm

Witaj,
może na tym etapie wielu twoich wątpliwości rozwiązać nie umiem, ale mogę Ci na szybko podać, że Florian i Franciszka z Lewandowskich mieli jeszcze jednego syna - Wiktora (ur. ok. 1869 r.). Był on swojego czasu m.in. burmistrzem Sierpca - pisałem jakiś czas temu jego krótką notkę biograficzną do książki o "Sierpcu za cara". Mam zebrane jakieś szczątkowe informacje genealogiczne o Gałkowskich, ale zajęłoby mi trochę czasu zanim bym wszystko odnalazł i uporządkował.

Jeśli miałbym w czymś więcej pomóc, odezwij się do mnie na e-mail (podany w profilu). Pozdrawiam, Thomas.
Awatar użytkownika
Thomas
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1509
Rejestracja: wt gru 01, 2009 8:40 pm
Kontakt:

Re: Gałkowski, Gałkowscy - mazowiecka rodzina

Postautor: Thomas » ndz lut 14, 2016 3:20 pm

W książce Aleksandra Macieszy, Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Płocku 1906-1931, [Płock 1931] znalazłem zdjęcie Ludwika Gałkowskiego:
100_1527.JPG
100_1527.JPG (301.79 KiB) Przejrzano 3639 razy
Znajduje się ono w rozdziale poświęconym budowie gmachu szkolnego.
Na dole znajduje się dopisek właściciela książki. Zdjęcie zrobiłem w bibliotece Zielińskich.

Wróć do „Biografie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości