Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Regulamin forum Tradytor (v 1.0)

Tu znajdziesz regulamin forum oraz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania

Moderator: Tradytor

Awatar użytkownika
tete
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 769
Rejestracja: pt mar 13, 2009 10:37 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Regulamin forum Tradytor (v 1.0)

Postautor: tete » czw cze 11, 2009 9:58 pm

Serwis WWW oraz forum tworzone jest przez Stowarzyszenie "TRADYTOR"

Kopiowanie, przedruk w całości, bądź fragmentach tekstów, zdjęć, szkiców, grafik, projektów, materiałów autorskich stanowiących własność członków Stowarzyszenia "TRADYTOR", a zamieszczonych na łamach http://tradytor.pl oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe tylko i wyłącznie za pisemną zgodą Stowarzyszenia "TRADYTOR". Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin korzystania z forum:

1. Forum istnieje w celu wymiany informacji, dyskusji, oraz integracji ludzi mających wspólne zainteresowania odzwierciedlone w tematyce forum.
2. Użytkownicy jak również moderatorzy i administracja są zobowiązani do przestrzegania regulaminu oraz netykiety.
3. Administracja forum jest zobowiązana dokładać wszelkich starań by forum działało sprawnie i bezproblemowo.
4. Za treść zamieszczonych przez siebie postów odpowiada użytkownik.
5. Zabrania się używania w postach wulgaryzmów oraz umieszczania treści rasistowskich.
6. Kwestie sporne w zależności od ich rodzaju i wagi będą poddane pod dyskusje forum lub rozstrzygane w gronie moderatorów i administratorów.
7. Użytkownik za niestosowanie się do regulaminu, netykiety, ogólnie pojętych dobrych obyczajów może zostać ostrzeżony, a w wyniku rażącej recydywy usunięty z forum.
8. W wypadku rażącego złamania zasad wymienionych w pkt 7 użytkownik może zostać usunięty z forum bez ostrzeżenia.
9. Propozycje co do działania i funkcjonowania forum są bardzo mile widziane i będą dyskutowane w gronie administracji (techniczne) lub na forum ogólnym użytkowników (organizacyjne).
10. Posty powinny być ściśle związane z tematem.
11. Ilość postów nie świadczy o jakości wątku.
12. Do rozmów luźno związanych z tematyką forum przeznaczony jest dział "Zupełnie z innej beczki"
13. Posty niezwiązane z tematem wątku, jak też wątki nie związane z tematyką forum czy działu, będą bez ostrzeżenia przenoszone do adekwatnego działu, lub usuwane. O rodzaju podjętej akcji decyduje moderator lub administrator.
14. Posty nie wnoszące nic do tematu (typu: "też tak myślę") nie są mile widziane, o ile nie są poparte dodatkową argumentacją. Jeśli nie piszesz w danym wątku to wszyscy i tak rozumieją, że może Cię on nie interesować lub masz identyczne zdanie jak poprzednicy.
15. Pisząc staraj się używać tagów "bbcode" zgodnie z ich przeznaczeniem. Ułatwisz czytanie reszcie.
16. Nie nadużywaj cytowania poprzedników. Jeśli chcesz się odnieść do czyjegoś zdania nie musisz cytować całej dyskusji zawierającej komentowaną przez Ciebie wypowiedź.
17. Nie umieszczaj w cytatach zdjęć, chyba że komentujesz post zawierający dużo fotografii, a Ty chcesz się odnieść tylko do jednej. (Rozważ czy nie czytelniej i wygodniej będzie krótko opisać do którego zdjęcia się odnosisz).
18. Niedopuszczalne jest łamanie jakichkolwiek praw autorskich i wykorzystywanie treści, zdjęć, szkiców, grafik itp. jeżeli właściciel nie wyraził na to zgody. Jeżeli nie jesteś pewny obostrzeń nałożonych przez właściciela to najpierw zapytaj u źródła. Cytując np. tekst, którego nie jesteś autorem (jeżeli spełnia kryteria o udostępnianiu) podaj źródło z którego on pochodzi (tytuł i autor w przypadku publikacji drukowanych, link do oryginalnego tekstu w przypadku treści umieszczonych w sieci).
19. Forum nie jest z gumy, użytkownicy nie zawsze mają tak szybkie łącze jak Ty. Staraj się umieszczać zdjęcia takiej wielkości by inni nie mieli problemów z jego obejrzeniem. Przecież Tobie też zależy żeby się tym zdjęciem podzielić z innymi. Daj im szanse.
20. Mile widziane jest umieszczane zdjęć w spoilerze "Fotki". Forum jest tak skonstruowane że wczytuje fotki przy każdym otwarciu wątku. Sugerowany sposób umieszczania ułatwia śledzenie dyskusji bez denerwującego czekania aż ekran przestanie skakać po wczytaniu zdjęć które już oglądałeś.
21. Maksymalny rozmiar obrazków umieszczanych w postach to 640x480 pikseli. Do zdjęć o większej rozdzielczości można zamieszczać linki bezpośrednie lub w formie miniatur.
22. Obowiązuje bezwzględny zakaz jakiejkolwiek reklamy w postach bez zgody administracji forum, bądź Zarządu Stowarzyszenia. Jedynym akceptowalnym sposobem jest wykorzystanie w tym celu opcji w "Panel użytkownika -> Profil ->Podpis" pod warunkiem, że nie służy to celom zarobkowym.
23. Właściciel zdjęcia, bądź tekstu autorskiego (nie będący członkiem stowarzyszenia) ma prawo podpisu swojej własności intelektualnej oraz może zastrzec prawa do wyłączności.
24. W miarę rozwoju forum regulamin może ulec zmianom.
Być rządzonym oznacza, pod pretekstem dbałości o dobro ogółu być zmuszanym do płacenia
Być rządzonym oznacza być uciskanym okradanym, oszukiwanym, drenowanym, represjonowanym
Taka jest władza, taka jest jej sprawiedliwość,
Taka jest władza, taka jest jej moralność.

(c) SS20 aka Dezerter
Obrazek

Wróć do „Regulamin, FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość