Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013r.

Awatar użytkownika
Nieostatni

Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013r.

Postautor: Nieostatni » wt gru 03, 2013 4:39 pm

Skan ze zdjęcia zrobionego 3.12.2013r. w Kijowie na Placu Wolności. Rusztowanie, które miało symbolizować tegoroczną choinkę jest ubierane przez manifestujących takimi wspaniałymi symbolami zwycięstwa. To niepowtarzalna dekoracja. Życzę spełnienia Waszych wolnościowych pragnień.
Kijów - Majdan - choinka (skan).jpg
Jestem z Wami, też tak trzymam!

Nieostatni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Majsterek
Administrator - Stowarzyszenie

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013

Postautor: Majsterek » wt gru 03, 2013 11:27 pm

Czyżby?

Nie byłbym takim optymistą co do tej wolności. Ani Polska ani Ukraina nie będzie nigdy prawdziwie wolna, czy to w sojuszu z Sowietami, czy Zachodem. Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
kotek
Stowarzyszenie

Postautor: kotek » czw gru 05, 2013 1:53 pm

Jeśli mogę wtrącić "swoje 3 grosze", to co to znaczy dla Ciebie w takim razie wolna Polska???
Taka, która ma zamknięte granice i ani nikogo nie wpuszcza, ani nie wypuszcza???
Awatar użytkownika
Majsterek
Administrator - Stowarzyszenie

Postautor: Majsterek » czw gru 05, 2013 6:06 pm

Śpieszę z odpowiedzią.

Wolny kraj jest wtedy, gdy instytucja państwa jest w stanie zapewnić wolnej ludności godziwe warunki bytowania. W naszym "wolnym" kraju 30% społeczeństwa żyje poniżej granicy egzystencji, a jeszcze 10% poniżej progu ubóstwa.

Nasz sojusz z zachodem nic nie zmienił, kryzys funkcji państwa narasta. Mało tego jesteśmy dla zachodu źródłem taniej siły roboczej. Czy zarzucisz mi przesadę jeśli powiem że Polacy pracują w warunkach coraz częściej niewolniczych, za niewolniczą zapłatę, pod przymusem utraty środków do życia (pracy). Na czyje konto? Nie naszych sojuszników zachodnich przypadkiem? Wszystkie większe sieci handlowe w których będziesz się na święta pewnie zaopatrywał, nie płacą ani grosza podatku w Polsce.
To jest wolny kraj? A nie przypadkiem jakiś szalony rodzaj kontrybucji jeżeli chodzi o te podatki?

Jesteśmy importerem wszystkiego poza siłą roboczą. Siła robocza to nasz eksportowy hit.
Młodzi ludzie zapieprzają po 10 godzin, nie zakładają rodzin w "wolnym kraju", na czyje konto pracują?

Od wielkich orędowników wolności z zachodu dostajemy połowę szmalu na "inwestycję", bo na drugą połowę musimy u nich wziąć kredyt. Sama obsługa tych kredytów naszego wolnego państwa u naszych sojuszników kosztuje 30 000 000 zł rocznie. Wolny Polak, jako pracownik podrzędnych firm wykonujących te inwestycje, dostaje grosze, a jak pokazały autostrady, traci pracę zanim dostanie pierwszy przelew.
Awatar użytkownika
Tradyt

Postautor: Tradyt » czw gru 05, 2013 6:06 pm

Tu nie chodzi o zamknięte granice i oto kogo wpuszcza a kogo nie.Chodzi oto abyśmy o losie naszej ojczyzny decydowali sami a nie byli skazani na jakieś durne przepisy urzędasów z Brukseli.Ostatnio tak bardzo cisną na nas, o to aby zrezygnować z energetyki węglowej no i w sumie dobrze, ale dlaczego tylko nas ? Skoro Niemcy zużywają tego węgla o 30 milionów ton więcej.
Awatar użytkownika
kotek
Stowarzyszenie

Postautor: kotek » ndz gru 08, 2013 1:54 pm

Przepraszam, że zacząłem ten "polityczny" temat, nie temu ma chyba służyć to forum. Poglądy polityczne i widzenie świata każdy ma, jakie ma i uważam, że bezsensowne było zaczynanie tej dyskusji, bo to nic nie zmienia. Ważne żeby się nawzajem szanować i szukać tego co łączy a nie dzieli, chociaż coraz trudniej o to.
Wydaje mi się, że jesteśmy jakoś strasznie podzieleni, ale tak było zawsze. Jak przeglądałem międzywojenną prasę to tego jadu i nienawiści było wcale nie mniej niż dziś. Smutne to.
fuchsi

Postautor: fuchsi » ndz gru 08, 2013 6:35 pm

Drogie przyjaciele,
caly czas czytam i biore udzial, tylko jest coraz mniej "moich" tematow.
ja zrozumialem porzadek tego watku jako znak sympatii dla probe ukrainskiego narodu uzyskania "wolnosci". I w tym juz zaczyna problem...
Bylem jeszcze w czasach komunistow na Ukrainie, ostatny raz kiedy juz pojawili sie nowe ukrainskie barwy.
Trzymamy im ciuki, damy im szanse - co z tego rbili i robia - to zalezy od nich.

@majsterku
wolnosc jest przede wszystkim filozoficzna kategorie

zycze zdrowia
Auf ferner, fremder Aue, da liegt ein toter Soldat,
ein ungezählter, vergeßner, wie brav er gekämpft auch hat.

Wróć do „Ciekawe wydarzenia”