Krzyżowa zagadka

Bieżąca działalność stowarzyszenia
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Krzyżowa zagadka

Postautor: bobola » czw kwie 08, 2010 12:58 pm

Może krzyż wiąże się z czasami, gdy były tutaj ogródki działkowe ???
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Re: Krzyżowa zagadka

Postautor: UBOOT » czw kwie 08, 2010 7:52 pm

bobola pisze:Może krzyż wiąże się z czasami, gdy były tutaj ogródki działkowe ???
W tym miejscu nie było już ogródków działkowych. Miejsce to jest około 30 metrów od garaży na ulicy Długiej.
Awatar użytkownika
skynetart
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 17, 2010 1:33 am
Lokalizacja: Płock

Re: Krzyżowa zagadka

Postautor: skynetart » pn maja 17, 2010 2:21 am

UBOOT pisze:Idąc szlakiem krzyżowych zagadek...
Kilka tygodni temu spacerując po Płockim Parku Przemysłowo Technologicznym natchnąłem się na dziwny krzyż stojący w polu (obok ambony myśliwskiej). Na pierwszy rzut oka, krzyż jest dość młody (2-3 lata). Ktoś zagląda w to miejsce ponieważ palił się znicz. Obok krzyża w plastikowym wazonie znajduję się mały, gipsowy aniołek. Przeleciałem po necie i nigdzie ni znalazłem informacji o śmierci na Parku. Może, których z płocczan zna historię tego miejsca.
Jeśli dobrze pamiętam to w 2006 na terenie Parku znaleziono porzucone zwłoki młodego mężczyzny,w radiu o tym mówili wówczas. Zapadło mi to w pamięci bo przez park jeździłem do... i ...z pracy żeby sobie drogę skrócić i kilka razy musiałem koło tego ciała przejeżdżać, nie wiedząc o tym.

Dodaję notkę prasową
Szkielet, prawdopodobnie mężczyzny na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego odnalazł w tym tygodniu jeden z mieszkańców Płocka. Policja prosi o pomoc w identyfikacji na podstawie ubrań, w które ubrane były zwłoki

Jak wynika z informacji policjantów, na szkielet natknął się w niedzielę mężczyzna, który spacerował w rejonie Łukasiewicza i ul. Długiej. Do tej pory nie udało się jeszcze ustalić tożsamości ofiary, ani nawet jego płci. Policja podejrzewa, że zwłoki należą do mężczyzny, na podstawie ubrania. Nie wiadomo też czy ofiara zmarła śmiercią naturalną czy w wyniku np. zabójstwa. Również datę śmierci będzie można dopiero podać po badaniach biegłego patologa.

Komenda Miejska prosi o pomoc w identyfikacji zwłok na podstawie ubrania. Szkielet miał na sobie spodnie sztruksowe spodnie i czarne buty sportowe. Wszyscy, którzy mogliby pomóc w prowadzonym śledztwie proszeni są o kontakt pod nr. tel.: 997, (024) 266 16 00, (024) 266 15 30.

Autor artykułu: Sebastian Śmietanowski
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Re: Krzyżowa zagadka

Postautor: UBOOT » pn maja 17, 2010 6:35 pm

A może znasz dalszą część tej tragicznej historii? Ja nic w necie nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
skynetart
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 17, 2010 1:33 am
Lokalizacja: Płock

Re: Krzyżowa zagadka

Postautor: skynetart » pn maja 17, 2010 8:59 pm

UBOOT pisze:A może znasz dalszą część tej tragicznej historii? Ja nic w necie nie mogę znaleźć.
Nie, niestety ja także nic nie znalazłem o tym zdarzeniu. Podejrzewam, że raczej nie była to ofiara jakiegoś przestępstwa, ponieważ coś byłoby o tym słychać. Możliwe że "ten ktoś" zmarł akurat w tym miejscu, choć to faktycznie dziwne, nie chcę nikogo obrazić ale np. mógł to być ktoś kto był pijany, kto zasnął w tym miejscu i zamarzł. Pamiętam że na przełomie 2005 i 2006 roku była wyjątkowo długa zima, śnieg dopiero rozpuścił się w kwietniu(na początku kwietnia), zwłoki znaleziono chyba w maju lub czerwcu, to tłumaczyłoby znaczny rozkład, oczywiście to tylko moje przypuszczenia.

Wróć do „Stowarzyszenie TRADYTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości