Strona 1 z 1

Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: czw mar 21, 2013 10:40 pm
autor: UBOOT
list-w-butelce.jpg
list-w-butelce.jpg (88.74 KiB) Przejrzano 2406 razy
Tradytorzy,
nasze stowarzyszenie zostało koordynatorem projektu ,,List w butelce" w Płocku. Poniżej Artur Michalski (pomysłodawca i realizator akcji) opisuje cały projekt.

Z naszej strony musimy rozesłać zaproszenia do przedstawicieli miasta, mediów oraz wypromować akcję wśród samych mieszkańców Płocka i okolic. Na koniec (08.04.2013 o godz. 08.30) trzeba być na miejscu i przekazać Arturowi listy (od zainteresowanych) do butelki. Poniżej kilka fotek które otrzymałem od Artura. Promocję akcji na FB i NK proponuję rozpocząć od weekendu. Zaproszenia roześlę w następnym tygodniu. Potrzeba również namówić różne organizacje i szkoły do napisania ,,Listu". Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na PW lun komórkę.
Pzdr Michał
7.aArtur_M._w_okolicach_Warszawy.JPG
7.aArtur_M._w_okolicach_Warszawy.JPG (43.08 KiB) Przejrzano 2406 razy
LIST W BUTELCE(3.IV-12.IV) – spływ kajakowy z Krakowa do Gdańska, promujący Wyprawę ‘W poszukiwaniu MOCY’ – kajakowy wyprawa Wisłą dla osób niepełnosprawnych (lipiec 2013)
Już 3.IV w Krakowie rozpocznie się kajakowy spływ Artura Michalskiego połączony z akcją „LIST W BUTELCE’, promującą niezwykłą Wyprawę. Kajakową wyprawę dla osób niepełnosprawnych ‘W poszukiwaniu MOCY’.
Artur płynąc w swoim kajaku przez całą Polskę od Krakowa po Gdańsk będzie zbierał do butelki listy, przesłania i wiadomości. Każdy w niekonwencjonalny sposób może przekazać światu swoje własne przesłanie lub też po prostu pozdrowić swoich znajomych za morzem. Kajakarz umieści w butelce również swoje przesłanie, związane z Wyprawą ‘W poszukiwaniu MOCY’. Zapoznajcie się z nim:
„Witaj nieznajomy znalazco naszego LISTU W BUTELCE. Pozdrawiamy Ciebie z Polski, leżącej nad piękną rzeką Wisłą wpadającą do Bałtyku! Życzymy Tobie również siły do realizacji własnych marzeń! Jesteśmy przekonani, że każdy niezależnie od własnych ograniczeń może odnaleźć w sobie MOC, która będzie pomagać w dążeniu do życia w pełni. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zechcesz dołączyć swoje przesłanie do tego LISTU i pozwolisz mu odnaleźć drogę do naszych PRZYJACIÓŁ – tych znanych ale i nieznajomych również. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY!” http://www.facebook.com/events/20469142 ... ext=create
Ten niezwykły list wraz z wieloma pozostałymi zebranymi w BUTELCE zostanie wysłany w świat u kresu podróży. Na Bałtyku. Kajakarzowi pomoże w tym Artur Labudda. Znany podróżnik ale również i kajakarz pomimo barier, nurek i sternik motorowodny. Dużą łodzią motorową dotrą na pełne morze. Tam morskie prądy zaopiekują się LISTEM W BUTELCE i pozwolą przesłaniu dalej wędrować w świat.

(fot. Artur Michalski podczas spływu Kraków-Warszawa i akcji zbierania pieniędzy na protezę rocznego Jasia Szopy - podopiecznego Fundacji Poza Horyzonty, Kraków 31.03.2012)
Jak będzie wyglądać sama wyprawa ‘W poszukiwaniu MOCY”? Jej organizatorem jest Fundacja Promocji Rekreacji KiM, specjalizująca się właśnie w promowaniu kajakarstwa, jako formy rekreacji dostępnej dla każdego. Sama Wyprawa odbędzie się dwuetapowo. Po rekrutacji uczestników(od połowy maja), w ostatni weekend czerwca rozpocznie się jej dwudniowy wstęp. Uczestnicy ( zarówno osoby z doświadczeniem kajakowym, jak i te bez niego) zapoznają się z regułami i zasadami obowiązującymi na wodzie, poznają reguły bezpiecznego kajakarstwa oraz zapoznają się w praktyce ze sprzętem. Na basenie będą mogli wypróbować się również w bardziej ekstremalnych sytuacjach np. wywrotki kajaka pod okiem instruktorów i ratowników Fundacji KiM. Oczywiście będzie również okazja do popływania kajakiem w naturze. Najpierw na ‘stojącej’ wodzie, później, mamy nadzieję również na bliższy kontakt z wiosłowaniem po Wiśle. http://www.facebook.com/pages/W-poszuki ... 2546706587
Nieodzowną częścią Wyprawy są również zajęcia wykorzystujące coaching, jako metodę wspierającą osobiste poszukiwania MOCY, każdego z jej uczestników. Coaching jest uznawaną przez świat sportu i biznesu metodą wspierania osiągania zakładanych celów. Każdy będzie miał okazję zapoznać się z nią już na tym pierwszym etapie Wyprawy. Wszystkie działania z tego zakresu będą wspierane przez International Coach Federation – największą organizacją wyznaczającą standardy działania w tej dziedzinie.
Kolejny etap odbędzie się po 2 tygodniach. Będzie to już trzydniowa wyprawa kajakami po Wiśle. W obliczu majestatu rzeki oraz w bezpośrednim kontakcie z naturą każdy z uczestników będzie mógł w sobie poszukać MOCY, która pozwala realizować własne życiowe cele. Będzie mógł zastanowić się, co jest najważniejsze i co może stanowić najskuteczniejszą motywację do ich realizacji.
ez_Jasia_Szopy_-_IV_2012.jpg
ez_Jasia_Szopy_-_IV_2012.jpg (38.03 KiB) Przejrzano 2406 razy
Uczestnicy poza wiosłowaniem po naszej największej rzece, będą mogli biwakować na jej malowniczych brzegach. Sami przygotują obozowisko, rozbiją tipi, w których będą nocować oraz zjedzą wspólnie przygotowany posiłek. Przy ognisku będzie również czas na rozmowy o tym, co daje nam siłę do realizacji własnych marzeń. Jak je zamieniać w konkretne cele i jak te cele realizować. Uczestnicy wyprawy będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Uważamy, że czymś wyjątkowym będą nasze kajakowe zespoły. Wszyscy uczestnicy Wyprawy, płynący w dwuosobowych kajakach, niezależnie od doświadczenia kajakarskiego będą dysponowali własnym, życiowym doświadczeniem związanym z niepełnosprawnością. Pozwoli to z jednej strony na większe zrozumienie a z drugiej na wymianę własnych doświadczeń. (Fot. Artur Labudda – kajakarz, sternik motorowodny, nurek i podróżnik –osoba z niepełnosprawnością. Zaangażowany w organizację ‘Listu w Butelce’ i Wyprawy W poszukiwaniu MOCY)
Organizator jest obecnie na etapie pozyskiwania środków na finansowanie tej Wyprawy i poszukuje firm, organizacji i osób zainteresowanych wspieraniem pomysłu realizacj tej Wyprawy.
Artur Michalski tel. 600 88 91 90, e-mail: coach@odnalezcslonce.pl http://www.fundacjakim.pl http://www.fundacjakim.pl/files/W_poszukiwaniu_MOCY.pdf
3.logo_wyprawy.jpg
3.logo_wyprawy.jpg (58.75 KiB) Przejrzano 2406 razy
GDZIE, CO I KIEDY?
START, Kraków, 3.IV godz. 9.09 pomost trochę powyżej Mostu Dębnickiego w Krakowie (brzeg po stronie Wawelu). Zapraszam przed dziewiątą wszystkich, którzy chcą osobiście przekazać przesłanie do BUTELKI. Zapraszam również osoby popierające ideę organizacji Wyprawy w poszukiwaniu MOCY. Szczególnie gorąco zapraszam kajakarzy, którzy przepłyną ze mną krakowski odcinek Wisły, zwłaszcza osoby kajakujące pomimo barier. W Krakowie wspierają mnie kajakarze AKTK Bystrze. Zapraszam władze miasta oraz przedstawicieli Organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
I NOCLEG(3.IV) - Opatowiec (przewidywana godzina 18.40)
II DZIEŃ(4.IV) - Opatowiec, start 4.IV, godzina 6.00
Połaniec – 14.30
Baranów Sandomierski – 16.30
II NOCLEG(4.IV) – Sandomierz (przewidywana godzina 19.15)
III DZIEŃ(5.IV) – Sandomierz, start 5.IV, godzina 6.00
Kazimierz Dolny, godzina 15.00
Puławy, godzina 17.00
III NOCLEG(5.IV) - Dęblin, godzina 19.30
IV DZIEŃ(6.IV) – Dęblin, start 6.IV, godzina 6.00
Kozienice – 9.00
Góra Kalwaria – 14.30
Warszawa(6.IV) – 18.30, plaża przed wejściem do Portu Czerniakowskiego
IV NOCLEG – ŚPIĘ W SWOIM DOMU 
V DZIEŃ – (7.IV),Warszawa, plaża przed wejściem do Portu Czerniakowskiego (tzw. Płyta Desantu), godz. 9.09. Zapraszam kajakarzy, kibicujących oraz wszystkich, którzy wspierają ideę zorganizowania Wyprawy w poszukiwaniu MOCY. Popłyniemy wspólnie do Łomianek – mojego rodzinnego miasta. Wspierają mnie kajakarze Fundacji KiM oraz innych warszawskich klubów kajakowych.
Łomianki – 11.30
Wyszogród – 17.30
V NOCLEG(7.IV) – Kępa Polska (przewidywana godzina 20.00)
VI DZIEŃ(8.IV) - Kępa Polska, start godzina 6.00
Płock – 8.30
Włocławek – 15.00
VI NOCLEG(8.IV) – Ciechocinek – 19.30
VII DZIEŃ(9.IV) – Ciechocinek, start godzina 6.00
Toruń – 8.30
Bydgoszcz – 13.00
VII NOCLEG(9.IV) – Świecie (przewidywana godzina 17.30)
VIII DZIEŃ(10.IV) –Świecie, start godzina 6.00
Grudziądz – 8.00
VIII NOCLEG(10.IV) Tczew – (przewidywana godzina 17.30)
IX DZIEŃ(11.IV) – zakończenie spływu w Gdańsku, Żabi Kruk
Ostatni odcinek przepłynę m. in. w towarzystwie kajakarzy z Żabiego Kruka. Przepłynie go kajakiem również Artur Labudda (kajakarz ‘pomimo barier)
X DZIEŃ – Hel , 12.IV, godzina 11.11 – wypływamy łodzią motorową
sterowaną przez Artura Labuddę (kajakarz, sternik motorowodny, nurek oraz podróżnik ale jednocześnie osoba niepełnosprawna) na pełne morze. Przedstawiciele mediów mają możliwość skorzystania z miejsca na łodzi, która nam będzie towarzyszyła (proszę o ustalenie możliwości i warunków pod tel. 608 25 76 57 – łódź ‘Anja’)
12.00 LIST W BUTELCE wyruszy w samotny rejs ku swojemu przeznaczeniu.
5._A.Labudda_i_kajak.jpg
5._A.Labudda_i_kajak.jpg (67.58 KiB) Przejrzano 2406 razy

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pt mar 22, 2013 9:52 pm
autor: UBOOT
Jeśli macie facebooka to zapraszam do polubienia wydarzenia ,,List w butelce w Płocku" https://www.facebook.com/events/166656870156704/

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pn kwie 01, 2013 10:32 am
autor: UBOOT
Przesłanie od nas już gotowe. Dzięki Andrzej :)

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: czw kwie 04, 2013 9:15 pm
autor: UBOOT
UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!!


W dniu dzisiejszym odbyła się narada sztabu ;-) i postanowiono zmienić miejsce spotkania z Arturem w poniedziałek 08.04.2013 o godz. 08.30.

Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w Restauracji TAWERNA, która znajduje się przy klubie MORKA (50 metrów od dotychczasowego miejsca). Artura pożegnamy z nadbrzeża klubu MORKA ul Rybaki 10.

Zmiana spowodowana jest głośnymi pracami oraz zajętym nadbrzeżem, przez sprzęt pracujący przy MOLO. Ponadto, aura całkowicie nie sprzyja, o wiele milej będzie posiedzieć i porozmawiać z Arturem w ciepłym i klimatycznym miejscu.

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pn kwie 08, 2013 2:31 pm
autor: UBOOT
W dniu 08.04.2013 roku, do płockiej TAWERNY, licznie przybyli płocczanie. Silną reprezentację stanowili TRADYTORZY. Każdy z przybyłych w ręku trzymał swój list, który następnie trafił do butelki. Artur opowiadał o swojej wyprawie ,,W poszukiwaniu MOCY” oraz o tym jak dotychczas przebiegała jego podróż. Hasłem przewodnim dzisiejszego wydarzenia było ,, PŁOCK miasto pełne MOCY”. O MOCY drzemiącej w mieszkańcach Płocka i okolic świadczyła frekwencja! Dziękuję wszystkim za udział i proszę o dalszy doping Artura, bo w końcu nasze listy, muszą trafić do Bałtyku! :)))))

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pn kwie 08, 2013 5:58 pm
autor: bobola
Ja wysyłam fotorelację z dzisiejszego porannego wysyłania listu "do butelki". Mam prośbę do Michała aby wymienił uczestników pożegnania "listonosza" Artura. Ja nie znam wszystkich i nie chcę kogoś pominąć.

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pn kwie 08, 2013 10:00 pm
autor: kwis
Moc jest w mieszkańcach Płocka.

Organizatorem wyprawy „W poszukiwaniu mocy” jest Fundacja Promocji Rekreacji KiM.
Artur Michalski wypłynął kajakiem z Krakowa 3 kwietnia, późnym wieczorem dnia 7 kwietnia przypłynął do Płocka.
Rankiem 08 kwietnia blisko godzinne spotkanie z Arturem Michalskim który płynie "W Poszukiwaniu Mocy" aż do Gdańska odbyło się w płockiej TAWERNIE.

Wróci do Płocka po zakończeniu rejsu, bo w naszym mieście spotkał ludzi którym bliska jest rzeka Wisła. W płocczanach jest wielka moc, którą należy wykorzystać w dobrej sprawie. Wróci do Płocka by tę moc podtrzymać na dłużej - mówił kajakarz.

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: wt kwie 09, 2013 11:15 am
autor: bobola
Czas pokazać dwustronny list Tradytora: awers po polsku, rewers w wersji angielskiej, gdyby list trafił do rąk obcokrajowca.

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: wt kwie 09, 2013 6:34 pm
autor: kwis
w trakcie remanentu znalazłem jeszcze kilka zdjęć z poszukiwania mocy.

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: wt kwie 09, 2013 8:17 pm
autor: UBOOT
List od Tradytora super, tylko zabrakło podpisu Majsterka :(

Poniżej relacja ze spotkania.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GdsKWEWgO18[/youtube]

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: śr kwie 10, 2013 10:21 am
autor: bobola
Majsterek podpisał obie wersje listu, który trafił do butelki, natomiast egzemplarze archiwalne podpisał tylko "po polsku" :)
Film jest :ok:

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: śr kwie 10, 2013 12:34 pm
autor: kwis
W butelce znalazła się informacja o dawnej płockiej przystani - Dworzec wodny

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pt maja 10, 2013 3:23 pm
autor: UBOOT
Po blisko dwóch tygodniach dryfowania po Bałtyku, nasza butelka z listami została odnaleziona w miejscowości Jantarnyj-ros. Янтарный (Amber to angielska :) wersja) w okolicach Kaliningradu. Znalazcy naszej butelki, wyjęli już listy i je czytają! Jesteśmy niesamowicie szczęśliwy, że nasze przesłanie dotarło do innych krajów
Jeden z njabardziej rzucających się listów na zdjęciu, to nasz z Tradytora :)

Wiadomość od znalazców:

Здравствуйте дорогие участники сообщества! 24 апреля 2013 года воды Балтики принесли ваши послания в посёлок Янтарный (Калининградская область). Мы будем рады добавить весточку к этому письму. Благодарим вас за пожелания и вам всего наилучшего!!!

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: sob maja 11, 2013 11:57 am
autor: bobola
Cieszy wiadomość, że butelka już wylądowała w pięknym miejscu plaża, wysoki brzeg i została odnaleziona przez obcokrajowców. :radocha:
Już mocno zardzewiałem ze swoim rosyjskim ale przetłumaczyłem list znalazców z Bursztynowa :mruga:
"Witajcie drodzy uczestnicy (członkowie) stowarzyszenia! 24 kwietnia 2013 roku wody Bałtyku przyniosły wasze listy do osady Jantarny w obwodzie Kaliningradzkim. My będziemy zadowoleni (tutaj brak jasności czym będą zadowoleni? jak uzupełnią ten list? ale raczej ucieszą się gdy my odpowiemy na list). Jesteśmy wam wdzięczni za życzenia i wam wszystkiego najlepszego."

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: pt lis 08, 2013 8:28 pm
autor: UBOOT
Pamiętacie śmiałka, który wyruszył kajakiem z Krakowa do Gdańska????

W śnieżyce i w deszcz, w wichurę i słońce, wiosłował przez 9 dni, aby po drodze zbierać listy i przesłania do butelki, którą na zakończenie podróży wrzucił do Bałtyku. Tym śmiałkiem był niezłomny Artur Michalski, który promując niezwykle szlachetną akcję- wyprawę dla ludzi niepełnosprawnych ,,W poszukiwaniu MOCY” , przepłynął 1000 (!!!) kilometrów królową polskich rzek- Wisłą.

Nasze miasto leżało na trasie podróży Artura. Dzięki inicjatywie mieszkańców naszego grodu, powstał spontaniczny projekt, który miał na celu promocję akcji oraz idei, z którą płynął podróżnik. Nasz, płocki etap nazwaliśmy ,,Płock – miasto pełne MOCY” . W poniedziałkowy poranek, do Restauracji Tawerna, przybyła niezliczona rzesza płocczan ze swoimi listami. Nasz kajakarz nie krył zaskoczenia oraz wzruszenia. Podróż Artura śledziły i relacjonowały największe stacje telewizyjne oraz gazety, dzięki którym byliśmy na bieżąco. Dopingowaliśmy mu i byliśmy pewni, że się uda. Dziś, po ponad pół roku, od tamtego wydarzenia, Artur z wielkim sentymentem wspomina nasz płocki etap. W rozmowach często powtarza, że nigdzie nie otrzymał tyle wsparcia co u nas, w Płocku i że na pewno jeszcze do nas wróci.

Szanowni Państwo,
mam przyjemność zaprosić Was, na spotkanie z podróżnikiem, sportowcem Arturem Michalskim, który 15 listopada 2013 roku, o godzinie 17.00, w Restauracji Tawerna ul. Rybaki 1, podsumuje swój projekt oraz opowie nam, zarówno o samej wyprawie ,,W poszukiwaniu MOCY”, jak i swoich planach na przyszłość.
Wśród uczestników zostanie rozlosowana pamiątkowa koszulka polskich parakajakarzy.

Serdecznie zapraszamy!!!


Stowarzyszenie TRADYTOR oraz Restauracja TAWERNA

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: sob lis 16, 2013 11:47 pm
autor: kwis
Podsumowanie - 15 listopada 2013 r. Tawerna, Płock

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: ndz lis 17, 2013 12:42 pm
autor: UBOOT
i ode mnie kilka fotek.

Re: Projekt "List w butelce"- TRADYTOR koordynuje w Płocku

: ndz lis 17, 2013 1:08 pm
autor: kwis
Jeszcze kilka zdjęć i komentarz Towarzystwa Przyjaciół Płocka

http://tpp.plocman.pl/?p=712