Pamiętamy o naszych bohaterach na 01.11.2015

Bieżąca działalność stowarzyszenia
Awatar użytkownika
HETMAN
Stowarzyszenie
Posty: 578
Rejestracja: sob sty 12, 2013 2:00 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Pamiętamy o naszych bohaterach na 01.11.2015

Postautor: HETMAN » czw paź 29, 2015 8:59 pm

Witam
Nadchodzi 01.11.2015r. Święto Zmarłych.
Nadchodzi czas zadumy i wspomnień o tych którzy od nas odeszli.
Będziemy palić znicze i ozdabiać mogiły kwiatami.
Pamiętajmy też o mogiłach które są zaniedbane bo już brakło rodziny,znajomych którzy już odeszli-tu też zapalmy znicz i pomódlmy się :ok2:
Pozdrawiam
:papa:
Jam jest HETMAN,człowiek prawy,co za Polskie siedział sprawy.
Polskę chętnie bym wyzwolił,lecz mi Chruszczow nie pozwolił.
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1336
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Re: Pamiętamy o naszych bohaterach na 01.11.2015

Postautor: UBOOT » sob paź 31, 2015 5:53 pm

W dniu dzisiejszym ekipa Tradytora odwiedziła mogiły poległych żołnierzy oraz pomordowanych mieszkańców Płocka i okolic z okresu II WŚ. Naszą trasę rozpoczęliśmy od odwiedzenia cmentarza wojennego z okresu I WŚ w Gąbinie. Niestety, zapomniana nekropolia, stała się dla okolicznych mieszkańców parkingiem, miejscem spożywania trunków oraz lokalną toaletą. Dlatego z inicjatywy naszego kolegi HETMANA, postanowiliśmy uzmysłowić mieszkańcom, iż miejsce to jest czymś więcej niż śmietnikiem, sraczem czy lumper skwerem. Jest miejscem, gdzie spoczywają żołnierze trzech narodów- Polski, Rosji oraz Niemiec. Wielkie było zdziwienie mieszkańców, jak na ,,swoim parkingu” zobaczyli ponad 50 małych białych krzyży, które ustawiliśmy na każdej z mogił. Niestety grobów żołnierskich było o wiele więcej niż wykonanych krzyży, jednak efekt jaki uzyskaliśmy był piorunujący. Nie wiemy jak długo pozostanie to w pamięci gąbinian, ale jestem przekonany, że na jakiś czas na pewno. Mamy nadzieje, że nasza akcja trafi również do władz Gąbina, które w końcu zajmą się żołnierską nekropolią.

Kolejnym etapem naszej podróży, była wizyta na grobie Mikołaja Ilicza, żołnierza który zginął w Grabinie, w 1914 roku. Dalej ruszyliśmy na mogiłę w Wincentowie, którą kilka miesięcy temu odnowiło nasze stowarzyszenia. Na koniec zapiliśmy znicze na zbiorowej mogile w łąckim lesie, którą również opiekuje się Tradytor.

Mam nadzieję, że jutrzejsze święto będzie okazją do modlitwy i pamiętania nie tylko o najbliższych, ale również o tych, o których nie ma już kto pamiętać… I o to Was proszę !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Stowarzyszenie TRADYTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KeydayWodard i 1 gość