Strona 1 z 1

Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

: ndz lis 29, 2015 2:13 pm
autor: UBOOT
Marcin Kostrzyński- filmowiec, wynalazca a przede wszystkim przyrodnik. Znany z TVP, z programów przyrodniczych dla najmłodszych (ale nie tylko). Aktualnie przygotowuje serię filmów dla kanału FOCUS TV oraz TVP. Na co dzień mieszka w lasach w okolicy Górzna. O jego życiu opowiada jeden z odcinków ,,Dzikiej Polski". http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/dzika- ... em/1208624

Pan Marcin przyjął moje zaproszenie i 19.01.2016 roku odwiedzi gminę Stara Biała (SP w Maszewie Dużym) i opowie naszym młodym mieszkańców o swojej pasji przyrodniczej i filmowej. Wszystkich którzy chcieliby uczestniczyć w tym spotkaniu proszę o kontakt.

Z naszym gościem przeprowadzę niebawem wywiad dla naszego portalu w którym porozmawiamy o przyrodzie i jego życiu w dziczy.

Re: Spotkanie z ciekawym człowiekiemWitam serdecznie

: ndz lis 29, 2015 3:11 pm
autor: bobola
:brawo: niestety chorobliwy bobola :heej: :heej:

Re: Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

: wt sty 19, 2016 6:04 pm
autor: UBOOT
W dniu dzisiejszym, moją gminę oraz uczniów szkoły w Maszewie Dużym odwiedził Marcin Kostrzyński- filmowiec, wynalazca, ale przede wszystkim przyrodnik.

Pan Marcin, przez dwie godziny opowiadał nam o przyrodzie, o kulisach sztuki filmowej oraz o przyjaźni, jaką stworzył z dzikimi zwierzętami. Usłyszeliśmy, między innymi, historię o dziku, który uwielbiał być drapany po brzuchu, o łani która jadła mu z ręki oraz kunie, która siadywała na jego barkach. Była też podróż do Amazonii oraz do krańców Ameryki Północnej, gdzie nasz gość ,,kręcił" filmy przyrodnicze. Dzięki Panu Marcinowi, podglądaliśmy również życie jeleni a nawet wilków, które zamieszkują lasy w okolicy Górzna.
Wszystkie opowieści okraszone były ciekawymi filmami jego produkcji.

Poniżej kilka linków do jego filmów:
Etiuda

https://www.youtube.com/watch?v=io7T1YINHEo

Jako wstęp do tej etiudy, napisał- ,,Miałem w życiu ciekawy, trzy letni okres pracy dla firmy robiącej filmy w Ameryce Południowej. Zdobyłem spore doświadczenie, ale w kontrakcie miałem zakaz filmowania i fotografowania dla siebie. Pewnego dnia zabłąkała się do naszej bazy nad rzeką Buru buru jakaś Niemka z małą kamerą. Dostałem jedną kasetę DV i kamerę na godzinę. "

Dzika Polska

http://vod.tvp.pl/1208624/zeruj-z-marcinem

oraz jego kanał na YT z filmami.

https://www.youtube.com/channel/UCQyu8D ... 7S5bQ4Ja5g

Re: Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

: wt sty 19, 2016 11:15 pm
autor: Majsterek
Super, bardzo się cieszę że udało się zorganizować takie ciekawe spotkanie. Napewno dzieciaki w szkole były pod wrażeniem. Tak sobie myślę, że gdy będziemy następnym razem, na wiosnę maszerować przez bory okolic Górzna i Lidzbarka, to spróbujemy odwiedzić pana Marcina i podziękujemy za dzisiejszy ukłon w naszą stronę. Nie mogę się doczekać wywiadu.

Re: Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

: ndz lip 10, 2016 8:03 pm
autor: UBOOT
Marcin własnie ruszył z nowym projektem filmowo- przyrodniczym do którego oglądania wszystkich serdecznie zaprasza.

https://www.youtube.com/channel/UCmp1HX ... Mtg3M_cncg

Re: Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

: pn lip 11, 2016 9:45 am
autor: Majsterek
Czyżby jakaś superprodukcja się szykowała w naszym terenie. Dawno filmów nie nagrywaliśmy, może teraz w kooperacji? :smile1:

Re: Spotkanie z ciekawym człowiekiem.

: wt lip 12, 2016 8:33 pm
autor: UBOOT
Troszkę Marcina na to namawiam :laughing: