Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Sporządzanie Planu ochrony dla Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego

Bieżąca działalność stowarzyszenia
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1362
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Sporządzanie Planu ochrony dla Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego

Postautor: UBOOT » pn maja 22, 2017 6:51 pm

Szanowni Państwo

W imieniu Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie poświęcone sporządzaniu Planu ochrony dla Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Odbędzie się ono w dniu 12 czerwca 2017 r. w godzinach od 11.00 do 14.00 w sali dydaktycznej Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego w Murzynowie.

Obowiązek przygotowania Planu ochrony wynika z zapisów art. 18 ust. 1 Ustawy o ochronie przyrody (Dz.U. 2004 Nr 92 poz. 880), a jego zakres i sposób opracowania określają art. 20 ust. 4 Ustawy oraz Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. 2005 Nr 94 poz. 794). Organem sporządzającym Plan ochrony dla Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego jest Dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, a wykonawcą jest Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska. Na jego przygotowanie przewidziano czas do maja 2019 r. Zatwierdzenie Planu ochrony następuje w drodze uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Zgodnie z zapisami art. 19 ust. 1a Ustawy o ochronie przyrody, sporządzający projekt planu ochrony, zapewnia możliwość udziału społeczeństwa w tym procesie, na zasadach i w trybie określonych w Ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2008 Nr 199 poz. 1227). Spotkanie, na które mamy przyjemność Państwa zaprosić, jest jednym z elementów uspołecznienia procesu przygotowania tego dokumentu. Niezależnie od niego wszystkie osoby oraz podmioty zainteresowane realizacją Planu ochrony dla Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego będą mogły zapoznawać się z wynikami prac na stronie internetowej www.nfos.org.pl, a także składać uwagi, wnioski oraz zapytania, które należy kierować za pośrednictwem Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych ul. Sułkowskiego 11, 05-400 Otwock, osobiście lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@parkiotwock.pl

Podczas pierwszego spotkania w sprawie Planu ochrony, Wykonawca prac przedstawi założenia realizacji projektu oraz haromonogram prac. Będzie też okazja do wspólnej dyskusji nad lokalnymi problemami i potrzebami ochrony Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Kolejne 3 spotkania zaplanowane są na dalszych etapach projektu.

Licząc na Państwa obecności na spotkaniu, pozostajemy z poważaniem
Sylwester Chołast dr Wojciech Nowicki

Dyrektor Mazowieckiego Zespołu Prezes Zarządu Narodowej Fundacji
Parków Krajobrazowych Ochrony ŚrodowiskaPS. Oryginał zaproszenia wysyłamy także pocztą
Załączniki
brudzenski.png
brudzenski.png (36.47 KiB) Przejrzano 899 razy

Wróć do „Stowarzyszenie TRADYTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości