Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Cmentarz I wojny - Terebiń (pow. hrubieszowski)

Cmentarze, mogiły, kwatery
Awatar użytkownika
trobal
Kontakt:

Cmentarz I wojny - Terebiń (pow. hrubieszowski)

Postautor: trobal » pn wrz 27, 2010 12:42 pm

W drodze z Hrubieszowa do Tomaszowa Lubelskiego zatrzymałem się przy bramie z tabliczką. Nawet nie wiedziałem, że jest to brama cmentarna. Ogrodzony teren jest bowiem bardzo duży w porównaniu z terenem z widocznymi nagrobkami. Zakładam, że cmentarz wojenny znajduje się w części bliskiej tej bramie. Druga brama, odległa o ok. 200m znajduje się na wprost obecnie używanej części cmentarza. Tu zaś kilkadziesiąt metrów w bok od bramy znajdują się resztki dawnej terebińskiej nekropolii.

Obrazek

Na terenie bezpośrednio za bramą widoczne są podłużne ułożone w rzędy pagórki - być może mogiły. Linie w jakich są one ułożone podkreślają rosnące tu młode tuje.

Obrazek

Obrazek

Dzika roślinność zaciera jakiekolwiek znaki na ziemi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostaje chyba wierzyć tabliczce, że jest tu cmentarz poległych w I wojnie światowej. Robiąc zdjęcie tabliczce nie zauważyłem, że poza kadrem znalazła się jedynka rzymska znajdująca się przed słowem "WOJNY".

Obrazek
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"

Wróć do „Cmentarze wojenne i wojskowe”