Drodzy użytkownicy. Docierają do nas zgłoszenia o trudnościach w logowaniu do forum. Dotyczy to niektórych użytkowników, a może być spowodowane awarią z którą jakiś czas temu mieliśmy do czynienia.
Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto, prosimy o informację na adres: logowanie@tradytor.pl - niezbędne może być zresetowanie hasła, w którym pomożemy. Pozdrawiamy.

Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Maksym
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 31, 2010 7:16 pm

Re: Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Postautor: Maksym » czw cze 23, 2011 12:40 pm

W pracy Historia Płocka w ziemi zapisana, redaktor A Gołębnik, na stronie 31 i 33 są zamieszczone plany zrekonstruowanego układu przestrzennego tego rejonu. Na obydwóch wspomniany cmentarz zaznaczony jest w miejscu obecnego przecinania się Tumskiej z Placem Narutowicza i Kościuszki. Obejmuje teren od południowej ściany "dzikanki' budynek (nieodżałowanej) Pod Strzechą , do około 2/3szerokości Tumskij, plac przed odwachem, narożnik odwachu,
wschodnia granica to kamienica(jej zachodnia ściana)wktórej jest teraz Zabka. Te oznaczone miejsce opisane jest- "cmentarz XI/XII-XIV". Drógi cmentarz w tym rejonie zaznaczony jest na wschodnim skrzydle budynku sądu.
Awatar użytkownika
slawko72
Stowarzyszenie
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 4:20 pm

Re: Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Postautor: slawko72 » czw cze 23, 2011 1:13 pm

Wedle moich informacji-z przekazów starych płocczan owy cmentarzyk znajdował się na wprost dzisiejszego budynku Książnicy Płockiej od lewej strony lekko na ukos. Tam znajdowało się przedszkole a placyk na , którym ta nekropolia się znajdowała jest obecnie trawnikiem z ogrodem. Oczywiście tę informację podaję jako ciekawostkę i z pewnością nie jest ona zbyt pewna. Ludzka pamięć, plotki, bajania ludzi swoje robią.
Maksym
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 31, 2010 7:16 pm

Re: Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Postautor: Maksym » wt lip 05, 2011 3:27 pm

Przesyłam skany schematów o których pisałem.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Cmentarze cywilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość