Drodzy użytkownicy

Doceniamy zaangażowanie tak wielu z Was w redagowanie i rozwijanie zasobu wiedzy zgromadzonej na naszym forum. Korzystanie z tego zbioru historii, wspomnień, opisów, fotografii jest jednak możliwe tylko pod warunkiem opłacenia należności za utrzymanie serwera na którym gromadzone są dane. Zwracamy się do Was z prośbą o drobne nawet wpłaty, które pozwolą nam utrzymać i rozwijać witrynę. Wtedy będziemy mogli dalej wspólnie cieszyć się z odkrywania naszej ojczyzny, a na pewno nie zabraknie miejsca na przechowywanie kolejnych informacji.

Jeśli uznacie za słuszne wesprzeć forum wpłatą wg własnego uznania i możliwości, będziemy jako administratorzy forum i strony internetowej bardzo wdzięczni.
Informacje niezbędne do dokonania płatności:

Odbiorca: Stowarzyszenie TRADYTOR
Nr konta: 68 2130 0004 2001 0554 6429 0001
Tytuł płatności: Składka na serwer

Z góry dziękujemy i zachęcamy do aktywnego korzystania z naszej wspólnej kopalni wiedzy.

Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Maksym
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 31, 2010 7:16 pm

Re: Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Postautor: Maksym » czw cze 23, 2011 12:40 pm

W pracy Historia Płocka w ziemi zapisana, redaktor A Gołębnik, na stronie 31 i 33 są zamieszczone plany zrekonstruowanego układu przestrzennego tego rejonu. Na obydwóch wspomniany cmentarz zaznaczony jest w miejscu obecnego przecinania się Tumskiej z Placem Narutowicza i Kościuszki. Obejmuje teren od południowej ściany "dzikanki' budynek (nieodżałowanej) Pod Strzechą , do około 2/3szerokości Tumskij, plac przed odwachem, narożnik odwachu,
wschodnia granica to kamienica(jej zachodnia ściana)wktórej jest teraz Zabka. Te oznaczone miejsce opisane jest- "cmentarz XI/XII-XIV". Drógi cmentarz w tym rejonie zaznaczony jest na wschodnim skrzydle budynku sądu.
Awatar użytkownika
slawko72
Stowarzyszenie
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 4:20 pm

Re: Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Postautor: slawko72 » czw cze 23, 2011 1:13 pm

Wedle moich informacji-z przekazów starych płocczan owy cmentarzyk znajdował się na wprost dzisiejszego budynku Książnicy Płockiej od lewej strony lekko na ukos. Tam znajdowało się przedszkole a placyk na , którym ta nekropolia się znajdowała jest obecnie trawnikiem z ogrodem. Oczywiście tę informację podaję jako ciekawostkę i z pewnością nie jest ona zbyt pewna. Ludzka pamięć, plotki, bajania ludzi swoje robią.
Maksym
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 31, 2010 7:16 pm

Re: Nieistniejący cmentarz - Płock ul. Kościuszki

Postautor: Maksym » wt lip 05, 2011 3:27 pm

Przesyłam skany schematów o których pisałem.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Cmentarze cywilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości