Wykrywka godna polecenia!!

Awatar użytkownika
chong
Stowarzyszenie
Posty: 157
Rejestracja: pn mar 16, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Płock

Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: chong » pn mar 23, 2009 7:00 pm

Czy ktoś może polecić jakąś dobrą (i w miarę tanią) wykrywkę?
Prosiłbym o argumentacje za i przeciw.
"Starzeję się, jak płocki dąb,
Silny podobnie,
Z czasem i z losem ząb za ząb,"

----------------------------------------------------------------------
Obrazek
----------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ezy.Ryder
Posty: 234
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:58 am
Lokalizacja: Izabelin

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: Ezy.Ryder » pn mar 23, 2009 9:28 pm

Jak mogę coś doradzić to wpierw zastanów się czego chcesz szukać.
Inne wykrywki są do skarbów a inne do militariów. Te co są dobre do obydwu są drogie, a tanie nie nadają się do niczego.
Większość tanich wykrywek zachodniej produkcji ukierunkowana jest na monetki.
Awatar użytkownika
chong
Stowarzyszenie
Posty: 157
Rejestracja: pn mar 16, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Płock

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: chong » pn kwie 06, 2009 7:20 pm

Najchętniej powiedziałbym, że do wszystkiego. Ale jak to bywa jak coś jest do wszystkiego, to pewnie jest do niczego. Raczej interesują mnie jakieś większe rzeczy np. hełm itp, ale jakbym w trafił na monetkę to także byłbym szczęśliwy. Co do kasy, myślę, że moja żona zaakceptowałaby sumę do ok. 500zł, powyżej pewnie lanie :bicz: .
Reasumując: średniej (bardziej nawet z dolnej półki) klasy sprzęt za mniejsze pieniądze.
Rozważam także kupno wykrywki używanej. Pytanie czy warto? :guns:
"Starzeję się, jak płocki dąb,
Silny podobnie,
Z czasem i z losem ząb za ząb,"

----------------------------------------------------------------------
Obrazek
----------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ezy.Ryder
Posty: 234
Rejestracja: pn mar 16, 2009 10:58 am
Lokalizacja: Izabelin

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: Ezy.Ryder » czw kwie 09, 2009 5:57 pm

też polecam smętka.
Musisz wiedzieć jedno. Jeśli wykrywacz będzie łapał monetki czyli metale kolorowe to będzie ci piszczał cały czas. Znajdziesz cała masę sreberek od papierosów, od gum do żucia, i od kondonów. Znacznie więcej tego w lesie niż monetek. Najwięcej fantów można znaleźć przy drogach którymi przemieszczały się wojska, ale niestety tam tez jest najwięcej tych śmieci. Po paru razach po prostu będziesz miał dosyć. Nakopiesz się sporo a nie znajdziesz nic. Musi być tryb dyskryminacji.
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 7:12 pm

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: konrad » czw kwie 23, 2009 8:44 pm

Dobre i tanie to jest tanie wino,dlatego że jest dobre i tanie.A tak poważnie to najlepiej uważnie śledzić aukcje.Nieraz można wyrwać coś niedrogo np.ALL-a,albo ACE 150.Pozdro.
Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 2:30 pm
Lokalizacja: Korzeniewo / Kwidzyn

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: Arturro » pt kwie 24, 2009 3:12 pm

Ezy.Ryder pisze:też polecam smętka.
Musisz wiedzieć jedno. Jeśli wykrywacz będzie łapał monetki czyli metale kolorowe to będzie ci piszczał cały czas. Znajdziesz cała masę sreberek od papierosów, od gum do żucia, i od kondonów. Znacznie więcej tego w lesie niż monetek. Najwięcej fantów można znaleźć przy drogach którymi przemieszczały się wojska, ale niestety tam tez jest najwięcej tych śmieci. Po paru razach po prostu będziesz miał dosyć. Nakopiesz się sporo a nie znajdziesz nic. Musi być tryb dyskryminacji.

No nie zgodzę się tu z kolegą sam trochę chodzę z wykrywaczem i to co kolega tu napisał nie ma racji .Po 1 jeżeli wykrywacz jest na metale kolorowe ma już wbudowaną dyskryminację i zazwyczaj sygnalizuje to ( są to różne tony począwszy od piszczenia do dźwięku grubego ) po zapoznaniu się ze sprzętem można je łatwo rozróżnić . Ja posiadam Fishera F5 jest bardzo czuły i jest bardziej na monetki bo taki akurat chciałem , ale wykrywa też żelazo . Polecał bym koledze zajrzeć na stronkę Odkrywcy tam są porównania sprzętu różnego rodzaju i do wszystkiego. Jeżeli chcesz coś na militarkę to Armand Prospektor miałem go i zaraz go się pozbyłem nie miał dyskryminacji i piszczał na wszystko miał dość duży zasięg tu to dopiero można było sie nakopać :extra_crazy: .Naprawdę radził bym zajrzeć i zapoznać się naprawdę na dobry sprzęt trzeba wydać około 2,500 zł. Dystrybutorem sprzętu na Polskę jest firma Viking z warszawy można znaleźć ich stronkę w internecie lub Gren Camo . Jeżeli nawet będziesz chciał zadzwoń do Vikinga chłopaki są bardzo obcykani doradzą ci jaki sprzęt .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 2:30 pm
Lokalizacja: Korzeniewo / Kwidzyn

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: Arturro » sob kwie 25, 2009 9:41 am

Dodam jeszcze że na żelazo to karzdy wykrywacz znajdzie ale jeżeli chodzi o kolor to trzeba dobrać sobie zależnie czego się szuka ;)
Awatar użytkownika
Królik
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:25 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: Królik » sob kwie 25, 2009 3:07 pm

A ja bym chętnie obejrzała efekty spacerów z wykrywaczem :laughing: Macie panowie jakieś zdjątka?? Nie miałam jeszcze okazji oglądać takich znalezisk :smile1:
Pochwalcie się troszkę!!! :laughing:
Królik
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 7:12 pm

Re: Wykrywka godna polecenia!!

Postautor: konrad » ndz kwie 26, 2009 4:35 pm

Z tym pokazywaniem fantów to trzeba uważać,żeby smutni panowie nie zapukali o 6 rano.Radzę dokładnie http://www.lowiecki.pl/gdansk/dz_u_03.5 ... -1&jedn=-1 przeczytać,bo łuska która ma niezbitą spłonkę może napytać biedy.

Wróć do „Eksploracja, sprzęt poszukiwawczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości